Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki kint dolgozo...

Van itt olyan aki kint dolgozott vagy dolgozik Németországban vagy Ausztriában?

Figyelt kérdés
Friss vizsgákkal,pályakezdőként szeretnék nekivágni a kiutazásnak a párommal.Németországra gondoltam,odaköltözhetnénk barátom családjához.Másodsorban még ,,tetszene" Ausztria is.Hogyan fogadják kint a magyarokat?Nem gáz,ha nem folyékony nyelvtudással megyek ki?Angol és spanyol nyelvvizsgám van,de németből csak nagyon keveset tudok ezekhez képest.Barátom semennyire nem tud németül,de az nem gáz,mert neki már most biztos helye lenne.Mennyire nehéz elhelyezkedni kint?Szeretném,ha leginkább olyan válaszolna,aki kint él,vagy aki hazajött.Most ne firtassuk a kimenetelem okát,és ne is írjon olyan,aki kötekedni szeretne.Várom a válaszokat! :)21/L

2012. aug. 30. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen munkát szeretnél, és mihez értesz. Én 4 éve vagyok kint, és nincs munkám, igaz, közben terhes lettem, a lányom most kezdte az ovit, így most van igazi lehetőségem keresgélni.
2012. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Logisztikus,veszélyes áru ügyintéző és rendszergazda végzettségeim vannak!És milyen kint?Másabbak az emberek?Mármint kedvesebbek,és közvetlenül fogadják a magyarokat vagy inkább tartanak bizonyos távolságot?
2012. aug. 30. 22:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyvarosokban rengeteg külföldi el, sok a menekültstatuszu. Sztem egy kisvarosig elmegy, bar jobb egy legalabb magyar megyeszekhely-nagysagu varos. Minel kisebb falu, annal kevesbe befogadobb, ahogy ez Magyaro-n is van.

Minel nagyobb, annal több a munkalehetöseg. Egy 3000 alatti lakosuban sztem nehez munkat talalni. Kis falvakbol tömegközlekledes magyarhoz kepest nagyon rossz. (En egy olyan helyen dolgoztam a Fekete erdöben, ahova hetente egy db busz ment, atszallassal tudtam a környezö 3000-es lakosu varosbol visszajutni.)

Elhelyezkedesnel sztem az anyanyelvüek elönyben. Mondjuk egy jo angollal, meg eppen megfelelö nemettel egy nagyvarosban akar szallodaban is elhelyezkedhetsz.

Egesz Ausztriaban es Nemeto deli reszen, azaz Bayer es Baden-Würtenberg nagyon erös a tajszolas, ami csak elöben megtanulhato (nincs könyv, ill allitolag meregdraga tanfolyam van), tehat gyakorlatolag az a környezetedtöl függ. A környezetednek meg nem erdeke neked segiteni (az a te erdeked), hanem majd a joszandekuktol függ. De ha kifogod, minden jol is alakulhat.

A magyaroknak (legalabbis Ausztriaban) nincs semmi erdekvedelmi vagy közössegi szervezetük. (Kiveve az iwiwen, ha bizonyos nagyvarosok környeken elsz, ök rendszeresen talalkoznak.) De hivatalos semmi, ellentetben mas nemzetekkel. No összetartas.

Ausztriaban a hatar melle sokan jarnak at magyarok, ill keletröl, igy ott nagyon telitett, sztem meg a legjobb a turizmus helyeken (Salzburg, Tirol, delen a tavak mellett), esetleg Becs, nagyvarosok.

Amugy emberileg jok a tapasztalataim mindket orszagrol, de mindenhol csak idegen maradsz.


Sztem, ha a szallas ingyenes, baratodnak fix munkaja van, van eselye a dolognak. :)

2012. aug. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!