Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fel fog hívni, vagy már nem?...

Fel fog hívni, vagy már nem? Lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés
Tavaly dolgoztam egy cégnél, nem voltam bejelentve, csak alkalmanként besegítettem. Kaptam az elején ilyen segédanyagokat, könyvet, dvd-t stb. Aláírattak velem egy papírt, hogy ezeket átvettem, és majd ha már nem fogok ott dolgozni, köteles vagyok visszaadni. Egy darabig nem volt munka, de megbeszéltük a főnökkel, hogy kb. augusztus végétől vagy szeptember elejétől biztosan lesz, ha akkor még aktuális lesz, keressem meg őt. A segédanyagok nálam maradtak emiatt. Pár hete szóltam a főnöknek, hogy akkor mennék dolgozni, a telefonban annyit mondott, hogy most nem ér rá, de majd ír e-mailt. Nem írt azóta. Gondolom, ebből munka már nem lesz, ebbe már beletörődtem, de a könyveit azért vissza szeretném juttatni hozzá, nehogy valami bajom legyen abból, hogy alá van írva az a papír. Én keressem meg őt, vagy majd ő fog engem? Ha nem keres meg és én se szólok neki, akkor később jogosan vádolhat esetleg lopással amiatt, hogy nem adtam vissza őket magamtól?
2012. aug. 22. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írj neki egy levelet, hogy ekkor és ekkor bemész visszaadni a cuccokat. Vigyél magaddal majd egy papírt is, amit csak alá kell írnia, hogy azon a napon hiánytalanul és eredeti állapotában átvette tőled, további tartozásod őfelé nincs.
2012. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ha nem akarja aláírni, akkor a cuccost se add vissza.

Mindenképpen papirozzatok, legyen nyoma, hogy visszavitted.

(Elvileg az is elég, ha az általad aláírt átvételi papírt átadja neked, bár én nem szeretem ezt a megoldást.)

(Első voltam.)

2012. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, előttem már szépen leírták mit kell tenned. Mindenképp vidd vissza és írass alá vele egy papírt hogy te átadtad a könyveket, és a többit.

Ha így teszel nem lesz baj.

2012. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, de ilyenkor meg, ha erre gondolok, eszembe jut, hogy mi van, ha mégis akarna adni munkát, csak tényleg nem ér rá? Várjak még esetleg valameddig?
2012. aug. 22. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem volt határidő a visszaadáshoz, azt is megteheted, hogy vársz. Ha problémázik, szépen visszaadod neki, a fent leírt módon. Így sem lehet gond belőle, hiszen ő adta neked, és majd amint visszakéri, te visszaadod. :)

(Első voltam.)

2012. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az első írta. :)
2012. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!