Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki az a Puzsér? - és főleg -...

Ki az a Puzsér? - és főleg - Mi ez a Puzsér? (foglalkozás, beosztás) A szerény átlagemberek értékrendje szerint mit tett le az asztalra? A szúrós tekintetén és a különcségén kívül tett le egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy televíziós műsorokat csak az Interneten keresztül tudok nézni, így az RTL Klub-nak még a saját készítésű műsorai sem jutnak el mind hozzám.

Egy szerencsésebb alkalommal belepillantottam valamilyen tehetségkutató műsorba, és ledöbbentem egy kötözködő, arcra sem túl rokonszenves alakon, aki modorával, stílusával még a saját lelki és érzelmi problémáit megoldani képtelen Csernus Imre arroganciáját is felülmúlta.

Most, hogy Magyarországra érkeztem, úton útfélen az Ő nem túl rokonszenves - és ahhoz képest is kedvezőtlenül megörökített - arca köszön vissza, különböző plakátokról.

Megvallom őszintén, hogy még a keresztnevét sem tudom, annyit meg nem ért meg, hogy utánanézzek. Mégis ki ez a Puzsér úr?



2012. aug. 18. 22:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A 2012-08-19 - 8:16-os kedves hozzászólónak:

Bizony, elég volt pár másodperc is ahhoz, hogy megítéljem! Az entrée-nek (magyarosan antré) önmagában is van egy ilyen tulajdonsága, illetve vagyok annyira képzett és rutinos pszichológus, hogy bizonyos dolgokat azonnal és csalhatatlanul kiszűrjek.

A megalázás, a megalázásra tett kísérlet annyira gyűlöletes emberi tulajdonságok, hogy azt nem lehet eltitkolni, és annak kinyilvánítását nem lehet pillanatnyi lelkiállapottal kimagyarázni. Egy alaposabb megismerés ezen csak finomítani tudna, alapvetően nem változtatná meg a megérzésemet.


Ami pedig a "felszínes, mások felett könnyen ítélkező, rosszindulatú, másokat lenéző" jelzőket illeti, nagyvonalúságodért cserébe én sem nevezlek annak – Vajon kitalálnád-e, hogy pár sorod alapján én hogyan jellemeznélek? -, sőt megköszönöm, hiszen ezekkel helyettem jellemezted a védencedet. A környezeted - ha szeret - úgyis fel fogja hívni a figyelmedet, ha Te véletlenül olyan lennél. (Őszintén remélem, hogy nem!)

Egyébként is, egy puskának csak egy csöve van, azt még én sem tudnám egyszerre két célra irányítani.


A "szerény átlagemberek" alatt pedig - Persze nem értem, hogy miért nem lehetett ezt pontosan megérteni, illetve hogyan lehetett degradáló kifejezésnek tekinteni. - pontosan a józan, világos gondolkodású, őszinte nagy többséget értettem – végzettségtől, képzettségtől, beosztástól, anyagi helyzettől függetlenül -, nem pedig az elvont, csak a szubkultúrában gondolkodni képes - ami aztán nagyon sub, már-már underground - sznobokat. (Nehogy magadra vedd!)


Összehordtál hete-havat – megbántottál megbecsülhetetlenül sok embert -, az eredeti kérdésemre pedig még most sem kaptam választ. Ezek szerint Te mégsem a végzettségtől, képzettségtől, beosztástól, anyagi helyzettől függetlenül, józan, világos gondolkodású, őszinte, szerény átlagembereket képviseled? Kár!

2012. aug. 19. 10:22
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

1. Kérdező ha nem foglalkoztat annyira a puzsér robi, hogy beírd a keresőbe a nevét, akkor miért írtál ki ide kérdést, ilyen hosszan fejtegetve? Nem lett volna egyszerűbb egy kattintással utánajárni? Most is éppen utánanézel hogy ki is ő, csak úgy szólok.

2. Robi már korábban is szerepelt, sok műsora van, és rengeteg mindenre felnyitja az emberek szemét ami a médiában és a politikában zajlik. Neked sem ártana, ha utána járnál munkásságának. A médiaszenny ellen harcol, ami ömlik ránk a televízióból.

3. a CSISZ-ben nem embereket alázott meg, hanem produkciókról mondta el a véleményét kendőzetlenül, még ha olykor durvának is kell lenni ehhez. ez egy zsűri dolga. egyébként ha észrevetted volna, az a két ember, aki a "pusztító alpáriság" jelzőt kapta a produkciójára, szintén megmosolyogta ezt a kifejezést, hiszen nagyon jól tudták ők is, hogy alpári produkciót hoztak. Ha az ember ilyen műsorba jelentkezik, vállalja a kritikát is.

2012. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

Még egy kérdés. Egyáltalán tudod mit jelent az a kifejezés, hogy alternatív? Mert szerintem egyáltalán nem.

az alternatív média nem arra utal, hogy sznob, aki azon keresztül informálódik, hanem egy a megszokott, tömegesen igénybevett, népszerű médiától eltérő csatorna lehetősége, amelyet akár a "szerény átlagpolgár" is választhat magának. pl, ha valakinek elege van az rtl klubból meg a tévékettőből.

2012. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%

"Ki az a Puzsér? - és főleg - Mi ez a Puzsér? (foglalkozás, beosztás)"



Puzsér Róbert kritikus. Foglalkozása szerint eredetileg magyar- és történelemszakot végzett tanár, utána rádiós és tv-s műsorokat csinált, melyeknek célja a jó ízlésű műsorok ajánlása, aktuális (társadalmi, politikai) témák - pártok, tolerancia, eutanázia, "celebek" - megvitatása, mindenkit érintő kérdésekről történő beszélgetés volt. Foglalkozott médiahekkek gyártásával is, ezek olyan tv-n megjelenő tartalmak, amik magát a televíziót, mint médiumot használják arra, hogy ráébresszenek, nem mindent szabad kritikátlanul komolyan venni, amit TV-n látsz. Az előbbire példa a Hét mesterlövésze, a Szélsőközép és az Apokalipszis RT. c. műsor, az utóbbira ezek a videók:



http://www.youtube.com/results?search_query=mi+%C3%BAjs%C3%A..



Puzsér önmagát "független értelmiségi"-ként szokta meghatározni. A nagy közönség a Csillag Születik c. műsor zsűritagjaként ismerte meg. Ezzel a szerepvállalással neki

az volt a célja, hogy szélesebb nyilvánosságot kapjon, és több emberhez jusson el majdan a mondanivalója. Puzsér elsősorban a magyar médiát szeretné megváltoztatni arról a mai rendszerről, hogy szűk politikai csoportok kezében van, akik a nézettség és a reklámok eladásának maximalizálása érdekében következetesen züllesztik a tartalmat és celebeknek nevezett primitív senkiket futtatnak fel, egy vállalható, normális tartalmat közlő rendszerré. Céljának tekinti még a reklám visszaszorítását is, mely szerinte önmagában egy erkölcstelen intézmény (ezt nem fejtem itt ki, nézd meg a kapcsolódó videóit). Kihív és véleményez médiaszereplőket, akik kártékonyak és veszélyesek a társadalomra.


A személyes véleményem az Puzsérról, hogy egy nagyon komoly ember, aki megingathatatlanul kitart az elvei mellett. Emellett szerintem jó módszerrel dolgozik (irónia, médiahekkek), bár sokszor a kevésbé intelligens emberek nem értik azokat a finom módszereket, amikkel kommunikál, emellett meg sokan élből elutasítják a mondanivalóját a közlés formája miatt (neked is ezzel van bajod, ahogy látszik). Szokott egyébként más jellegű témákkal is foglalkozni, pl. film- és zeneajánlók, emellett érdekli a pszichológia, a spiritualitás. Negatívumként azt tudom felhozni, hogy sajnos sok téren felületes a tudása, ami önmagában amúgy nem baj, de állandóan beleszól olyan dolgokba, amihez egyszerűen nem ért (pl. amikor természettudományokról, evolúcióról, fizikáról beszél), és mivel van egy olyan tulajdonsága, hogy roppant meggyőzően és komolyan tudja előadni a nézeteit, ezért a hülyeséget is sokszor komolyan vehetően tálalja. Sokszor ítéletet alkot olyan dolgokról (nem ízlésbeliekről!), amihez egyszerűen nincs elég tudása. Pl. én baromira nem értek egyet a drogpolitikával kapcsolatos véleményével, mely szerint mindenkinek szabadjon "azt tennie a testével, amit akar", mert itt pl. nem veszi figyelembe, hogy a drogoknak van társadalomromboló hatásuk, ami már közérdek, ezért nem lehet egyéni kérdést csinálni belőle. Emellett meg elég ingerlékeny, és amikor nem a médiában szerepel, akkor sokkal kevésbé fogja vissza magát.



"A szerény átlagemberek értékrendje szerint mit tett le az asztalra? A szúrós tekintetén és a különcségén kívül tett le egyáltalán valamit?"



Nem tom, a te értékrended szerint mit "tett le az asztalra", de miért is fontos ez? Te mit tettél le az asztalra, ha van véleményed politikusokról, színészekről, költőkről, írókról énekesekről, jókról és rosszakról egyaránt? Voltál te mr politikus, színész, költő, író, énekes? Kell annak lenned? Miért kell letenni valamit az asztalra azért, hogy véleményed legyen róla?

2014. júl. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

07-16 17:08

Mennyit kaptál Puzsértól, hogy ezt a nagy halom lefetyelést összehordtad?

2014. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%

#15:



Az objektív tényeket írtam le, a véleményemmel kiegészítve. A kérdésre adtam választ. Nem tudom, hol láttál te ebben lefetyelést. Vannak komoly fenntartásaim Puzsérral kapcsolatban, de egyébként tisztelem a munkásságát meg a küldetéstudatát. Te hány olyan embert ismersz, aki tesz valamit azért, hogy a magyar média jobb legyen, és felelősséget érez azért, hogy ne szutykot kapjunk az arcunkba mindenhonnan? Nem az a kérdés, hogy én miért dicsérem Puzsért, hanem az, hogy hogy kerülhettek műsorra ebben az országban olyan dolgok, mint a Mónika Show, a Való Világ, a Wundersőn és Zuperszexi vagy mi a franc, a "Celeb vagyok, ments ki innen!" és a többi közönséges szar. Hogy hogyan történhetett az meg, hogy emberek nézik a tévében, ahogy egy bugris paraszt a nemiszervét pörgeti, meg sztárokat csinálnak Győzikékből, VV akárkikből meg Sebestyén Balázsokból.

2014. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

sokatmondó, ahogy a hasznos válaszok le lettek pontozva.


Kérdező, te véletlenül nem a hajdú petike vagy?XD mert az értelmi szint az megvan hozzá.

2015. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%

mennyi itt az IQ-huszár te jó ég.


"én egy szerény átlagember vagyok aki itt él Mo.-on, mégsem jutott el hozzám ennek az úrnak a műsora.

talán egész egyszerűen azért mert nem szeretem a szemétre való műsorokat."


ha nem jutott el hozzád a műsora, akkor honnan tudod, hogy szemétrevaló?


"Mennyit kaptál Puzsértól, hogy ezt a nagy halom lefetyelést összehordtad?"


a 14-es válaszoló a feltett kérdésre válaszolt te szerencsétlen, mivel a kérdező nem ismeri a google-t ( Belgiumban biztos nincs ilyen), egyáltalán elolvastad a kérdést? Segítek ott van fölül...

2015. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!