Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják rám, hogy román...

Miért mondják rám, hogy román vagyok?

Figyelt kérdés

Erdélyben élek. Három napja jöttünk haza családdal Magyarországról (kirándultunk). De nagyon sokaktól megkaptam, hogy román vagyok. Sok emberrel beszélgettem, ismerkedtem, és amikor azt kérdezték hol lakom, egy kivételével mindegyiktől megkaptam. Ez ellen gondolom nem tudok mit tenni.

18/L


2009. júl. 22. 16:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 22. 19:46
 12/16 anonim ***** válasza:
Engem úgy is lerománoztak,hogy magyar állampolgár vagyok,magyarul beszélek és Győrben születtem. Csak a szüleim Romániában éltek de még ők is magyarok. Szóval parasztok mindenhol vannak,te viszont legyél büszke arra hogy erdélyi vagy! Sokan tisztelik az erdélyieket,mert tudják hogy milyen nehéz nekik.
2009. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

Végigolvastam az érkezett válaszokat, sokkal egyetértek: ne törődj azzal aki románoz! Nekem volt egy szintén erdélyi lány osztálytársam, persze magyar volt, de románozták őt is agyba-főbe, hát komolyan mondon helybe fel tudtam volna képelni mindet aki románoz....pedig a határontúli magyarok magyarabbak sokszor mint idehaza, ezt bátran mondhatom mert ismertem nem egyet közülük, és ott általában nem ám a diszkóból tántorognak hazafelé belőve-beszívva vasárnap hajnalban, hanem mondjuk készülnek istentiszteletre, és még sorolhatnám.....

Amugy nem tudom melyik válaszoló írta, de azért nem mindenki székely aki erdélyi! A székely és a magyar külön rendek voltak mindig is; csak az nevezhető székelynek aki a székely székek valamelyikének területén él, de az nem egész Erdély! Ezért van külnöbség: erdélyi magyar és erdélyi székely; nem ugyanaz, bár nem sok a különbség...


Na de vissszatérve, sajnálom h sokan románoznak téged, kedves kérdező! Szégyelljék magukat, hogy a saját magyar véreiket ilyen módon kezelik, csak azért mert önhibájukon kívül egy másik állam területére kerültek...ezért tart itt az ország ahol....de nem részletezem tovább....

Egyébként ha egy kicsit műveltebb emberrel beszélsz ő biztos nem fog lerománozni! Csak mondjuk ilyet ne a sarki ivóban keress...

Magyar vagy, az is maradsz, légy büszke rá! Az nem számít hol élsz!

2009. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hát, nem vettem észre, hogy tisztelnék az erdélyieket:-)

Pedig úgy gondoltam, hogy elköltözök innen Magyarországra, mert itt sem olyan jó a helyzet, de ezek után meggondolom párszor.

2009. júl. 22. 22:13
 15/16 anonim ***** válasza:
A nejem kárpátaljai Magyar, de saját magára is szokta mondani, hogy Ukrán, pedig még a nyelvüket se ismeri. Talán annyira hatott rá a "közgondolkodás", hogy már saját maga is elhiszi.
2009. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem se foglakozz vele. Embere teszi. Lehet épp kifogtad.. Nem tudom nekünk osztállyal kiránduláskor..ismerkedtünk egy fiúval..és mondta h ő erdélyi csak most itt tölti a nyarat.. ( mellettünk lakot a szálláson) és egyből mindenki lerohanta,hogy neked milyen jó hogy erdélyi vagy. meg hogy milyen lehet ott élni..meg hogy eza trianon hogy kicseszett velük.meg az ottani életről beszéltünk. egy románozás nemvolt. pedig 36an voltunk..és 15-16évesek vagyunk :) És mindenki mondta h legyen is büszke arra hogy Magyar!
2009. júl. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!