Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez baj? (részletezve lenn)

Ez baj? (részletezve lenn)

Figyelt kérdés

Szóval,nem tudom hogy jó helyre tettem-e, és remélem nem baj ha hosszú lesz. Kíméljetek a támadó válaszoktól!

Én egy 16 éves, gimis lány vagyok. Soha nem volt sok barátom/barátnőm. Engem soha nem lehet megismerni, maximum csak felszínesen. Még tegnap anya is mondta, hogy nem ismer engem eléggé. Társaságban sem szoktam magamról,másról mesélni, vagy történeteket mesélni. Nagyon csendes,visszafogott vagyok. Ezért alsóban is sokszor kigúnyoltak. Nem merek, félek nagyobb társaságba megszólalni. Legjobb barátnőm, barátnőméknek sem merek szinte semmit sem elmondani(mert ha elmondom valakinek egy titkom, vagy érzékeny pontom akkor rögtön olyan kínosan érzem magam) ezért már soha nem szoktam szinte semmit ilyesmit sem elmondani.

Tipikusan vezető vagyok. És ezt sok helyen érzékeltetem.

Sokak szerint, nincsenek érzelmeim, mert ha mondjuk mondanak rám valamit vagy ha gúnyolnak akkor vagy visszavágok valami csúnyábbat, és nem szólok erről senkinek. És nem érzek olyat, hogy mindjárt elbőgöm magam az előbbi gonoszságok hallatán. Mindig ilyen voltam. Kérlek ne szóljatok le, de amikor a mamám is meghalt(3.-os voltam) akkor sem sírtam, és semmikor sem, semmi halálhír esetén. De titokba még mindig iszonyatosan hiányzik, csak nem kürtölöm szét, és sokat sírok éjszaka ilyenek miatt(persze akor amikor senki nem lát!) Azóta vagyok ilyen 'érzelem nélküli' vagy nem tudom....mindig ilyen voltam. Az hogy ilyen vagyok, még miben ütközik ki? És soha nem veszem észre ha valakit pl. szerettem megbántom, mert én természetesnek veszem azt hogy nekem ez lepereg.

Mi a véleményetek az ilyen lányokról?

Kérlek ne töröljétek a kérdést, már muszály volt ezt leírnom

köszönöm ha elolvastad



2012. aug. 11. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szégyen, ha kimutatod az érzelmeidet.
2012. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem az ilyen lányokról, mindenkiről, aki ilyen: erősen önbizalomhiányos, aki ezt megpróbálja kompenzálni, amivel éppen tudja.

Nem létezik visszafogott vezető típus. Egy vezető mindig kicsit magamutogató. Ez szükséges, hogy elismerjék. Vezetőt ki lehet ugyan nevezni, de egy vezető attól az, hogy a vezetettek annak tartják. Ezért tud fontos lenni a szava. Lehet viszont, hogy jó szervező vagy, ami nem vezetés.

A visszavágás tipikusan kompenzáció. A magabiztos ember vagy figyelmen kívül hagy (fel sem ér ez hozzám), vagy rendezi az ügyet, ha fontosnak tartja.

Nagyon valószínű, hogy kis korodban valamilyen trauma ért, mára esetleg már nincs ismereted róla.

Ajánlanám egy szerző két könyvét. Eric Berne: Emberi játszmák, Sorskönyv. Sok problémádra, legalábbis utalást találhatsz bennük.

2012. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.Énis hasonló természetű lány vagyok ...

Ahogy olvastam , nem vagy elég nyitott , vagy talán félsz a csalodástól ,hogy nem bizhatsz meg másokban ...tudom ezt az érzést mivel már sokszor meg jártam.

Énsem mutatom ki az érzelmeim még azok iránt sem akiket a legjobban szeretek de nem tudom miért pedig szeretném éreztetni velük hogy nagyon szeretek , de ez nekem nem megy .Valahogy nem vagyok olyan tipus mint ők , de valójában nem is érdekel .Láttam olyanokat akik sokszor benyalnak mindenkinek hol még nem is ismerik ><az ilyeneket utálom szó szerint . Szerintem ezen nem sokat tudsz változtatni , vagy hogyha mégis akkor keress olyan embereket akikben megbizol 100%,jó barátot nehéz keresni , de remélem te is kapsz egy olyant aki nem döf hátba ! Üdv 14/L

2012. aug. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sikerült belefutnom egy pont ilyen fiúba...csak barátok voltunk(vagyunk?) de az biztos hogy k*rvára megkeserítette az életemet.Azt tudom tanácsolni hogy figyelj oda mások érzéseire is,és merj megnyílni mások felé.
2012. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

tudom, ezzel van baj, nem tudok megnyílni :|

és igen önbizalomhiányos vagyok, és nem tudok róla h lenne kiskori traumám, anya se mondott soha semmit erről.

második: én is csalódtam már sok emberbe így még óvatosabb vagyok

szüleim ugy mondják hogy Akaratos önfejű vagyok

akkor ezek szerint én is megkeserítem mások életét? :O

2012. aug. 11. 18:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát... lehet, hogy vannak olyan emberek, akik azért nem mernek közelíteni feléd, mert olyan megközelíthetetlennek tűnsz. Poker face
2012. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!