Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hülyeség azt hinni, hogy egy...

Hülyeség azt hinni, hogy egy átlag amerikai nem is tudja, hogy létezik Magyarország, nem?

Figyelt kérdés

Volt ugyebár régebben az a híressé vált részlet az amerikai "Okosabb vagy, mint egy ötödikes" műsorban, miszerint az a szőke celeb nem tudta, hogy egyáltalán létezik Magyarország, sőt, azt sem tudta, hogy Európa egy kontinens.

De nem ilyen az átlag amerikai, nem? Rendben, hogy a világ vezető gazdasága, el vannak kényelmesedve és semmi szükségük Európára (vagy akár a világ többi részére), de azért csak tudnak annyit, hogy igen, létezik egy olyan ország, hogy Magyarország/(Csehország)/(Lengyelország), stb.

Lehet, hogy mi sem tudjuk, hogy mi Wyoming állam fővárosa, de azt azért tudjuk, hogy létezik.


2012. aug. 4. 23:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor amerikában voltam többen azt hitték, h magyarország afrikában van... szóval sztem általánosítható :D
2012. aug. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan részletes földrajzot nem tanulnak mint magyaroszágon még hozzánk közelebbi országok polgárai sem ismerik a világ népeit nagyon,pld a franciák.
2012. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség sajnos. Örülnek, ha fel tudják sorolni az összes államukat, nekem ugyanez kb. hatodik-hetedikes földrajztananyag volt.
2012. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

én már olyan amerikait is láttam aki nem tudta azt se hogy mi az a "hungry", olyat is aki sejtette, olyat is aki pontosan tudta, azt is hogy mi a föváros, meg olyat is volt is mar magyarorszagon. olyan is volt aki még a politikai helyzettel is nagyjabol tisztában volt. szerintem akit érdekel a történelem meg a földrajz meg kultura az tudja. aki meg buta otthonülö tévénézö fajta és nem is érdekli az nem tudja.

de egyebkent nagyobb országokat a nagyrésze tud. szerintem abban a videoban az egy félreértés szerü amit a nö mond hogy azt hitte europa egy orszag. vagy az EU miatt, mivel nekik is ugyanugy egyesult államaik vannak, vagy nem ugy akarta mondani. én azt nem tudom elhinni hogy tényleg ezt hitte, azzal igazan kiemelkedoen hulye lenne :D

2012. aug. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem hülyeség ezt hinni. Az USA kétszer akkora ország, mint egész Európa. Ők a világ vezető hatalma, mégis mi a fészkes fenéért tanulná meg a jelentéktelen országok nevét, elhelyezkedését, stb.? Viszont a nagyobb európai kultúrateremtőkkel tisztában vannak: Franciaország, Németország, Egyesült-Királyság, Írország (sok náluk az ír), Olaszország és Oroszország. A tudásuk nagyjából ennyiben ki is merül. De le merném fogadni, hogy a saját kontinensük országait jobban ismerik. Azért nem kell őket sem hülyének nézni, csak mert nem tanulják meg egy már rég leszerepelt, történelmi, világpolitikai elsőségét vesztett régió minden ügyes-bajos viszonyát.
2012. aug. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"én azt nem tudom elhinni hogy tényleg ezt hitte, azzal igazan kiemelkedoen hulye lenne :D"

Pedig hidd csak el! Ilyen hülyék mindenütt vannak, nálunk is.

2012. aug. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Azért egy átlag művelt magyar sem tudja, hogy hol van pl. Tennessee állam, és mi a fővárosa.


Mi Európát ismerjük jobban, mert itt élünk, ők meg a saját földrészüket. Ez így van rendjén.

2012. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Közeli ismerős tapasztalata, az átlag amerikai azt hiszi, hogy Europa egy ország, fővárosa Párizs, fogalmuk sincs, hol van Magyarország, akinek van, az általában Bukarestet jelöli meg fővárosként, talán a hangzás miatt tévesztik össze. Azért az átlag magyar, mondjuk, aki középiskolát végzett, tudja, el is helyezi a térképen a Föld országait.
2012. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hollófernyiges ***** válasza:
84%

"Azért egy átlag művelt magyar sem tudja, hogy hol van pl. Tennessee állam, és mi a fővárosa."


Nem is kell tudnia, mert az olyan lenne mintha egy amcsin Csongrád megyét kérnéd számon. Más kérdés hogy az átlag művelt magyar Honduras vagy Costa Rica fővárosával is bajban lenne.

2012. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azért nem feltétlenül olyan, kedves utolsó.:)

Az USA tagállamai már-már országok az országban, arról nem is beszélve, hogy sokkal nagyobbak, mint a magyarországi megyék.

2012. aug. 6. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!