Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a cégem elintézi nekem a...

Ha a cégem elintézi nekem a munkavállalói vízumot Amerikába, akkor a családom is hivatalosan kint lehet velem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a gyerekiem tanulhatnak-e kint, a férjem dolgozhat-e hivatalosan, lehet- betegbiztosításuk?

2012. júl. 28. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
elméletileg igen van ilyen lehetőség. A betegbiztosítást nektek kell fizetnetek vagy a cég ezt jobb velük tisztázni. A gyerekek tanulásával kapcsolatban nem tudom hogy ott hogyan megy ez a dolog de célszerűbb utánajárni meg utána érdeklődni. Nekem nagybátyám kint él USA-ba már egy jó ideje dolgozik ott kint már zöldkártyát is tudott szerezni az odavalósi felesége által. Én is mentem már ki hozzá mint rokon dolgozni 2 hónapig a felesége boltjában pakolgattam a nyár alatt. Persze tanulást is nagy nehezen eltudták volna intézni de mondták hogy az nem lett volna egyszerű, mert ugye kérvény, jelentkezés, felvétel, alapos nyelvi ismeret és még sorolhatnám. Meg ugye kellett volna hogy kapjak zöld kártyát is ami hosszadalmas lett volna. Nagybátyám kivitte volna a gyerekét még oda mivel most lett iskolás csak ugye elváltak és az exe is bele egyezett volna a dologba mert tudta hogy ez egy jó lehetőség lett volna a gyerekének de nem tudta elintézni a dolgokat így ő nem ment és persze nekem főleg nem jött össze, mondjuk nagyon nem is akartam mert itthon fejeztem volna be a gimit aztán maximum fősulira mentem volna oda, de annak aztán voltak követelményei.
2012. júl. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint az én vízumom még nem elég ahhoz, hogy a családom is hivatalosan velem jöjjön?
2012. júl. 28. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor beadod a work visa kerelmet, akkor fel kell tuntetni, hogy a csaladod is veled fog utazni. Altalaban meg szoktak ezt engedni (felteve, hogy a ferjed nem buntetett eloeletu vagy korozott szemely meg ilyenek).


Iskolaba az iskolakoteles eletkorban levo gyerekeket kotelezo jaratni. A szulok legalitasat vagy illegalitasat az iskolak nem ellenorzik (nem ellenorizhetik). Oket csak az erdekli, hogyha a gyerek meg kicsi, akkor jarjon iskolaba.


Termeszetesen lehet kotni betegbiztositast. Ennek bizonyos reszet altalaban a munkaltato fizeti.


Itt van bovebb info a visakat illetoen:


[link]

2012. júl. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos válasz volt! Köszönöm szépen!
2012. júl. 31. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!