Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok bejelentve,...

Ha nem vagyok bejelentve, hogy itt tartózkodom, nem mehetek el körzeti orvoshoz?

Figyelt kérdés
Most költöztem fel Újpestre, és szeretnék elmenni háziorvoshoz, mert fáj a hasam és szeretném, ha tudna mondani valami okosságot, hogy miért. Még nincs bejelentve, hogy ez a tartózkodási helyem, így nem mehetek el se orvoshoz, se SZTK-ba? (nőgyógyászhoz is kellene mennem, de magándokira nincs pénzem)
2012. júl. 25. 21:12
 1/3 Dave1234 válasza:

Hello!

Én két éve élek Kispesten és nem vagyok bejelentve, múlthéten mentem el a legközelebbi SZTK-ba, közölte velem a fogdoki, hogy most az egyszer megvizsgál; azután ismét kaptam időpontot, fogpolírozásra.

A lényeg, hogy tudtam, bejelentett lakcímkártya nélkül nem fognak lekezelni, DE: attól még megpróbáltam!

És sikerűlt...

Menny el, próbáld meg.

2012. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó, köszi szépen!! :)
2012. júl. 25. 22:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a háziorvoshoz elmehetsz, mivel szabad orvosválasztás van! Körzeti dokim nagyon aranyosan fejtette ezt ki nekem: Régen azt tanították, hogy ha van egy betoncső, két körzet határán, amiben lakik egy hajléktalan, akkor annak az orvosnak kell ellátni, ahol a cső éppen van. De ha a cső úgy gondolja, hogy gurul fél métert, akkor már a másik körzethez tartozik. Azt mondja, na ma már nem így van, mindenki oda megy ahova akar! :D Én sem a "hivatalos" körzetimhez járok, hanem a párom által ismert és kedvelt dokihoz, soha nem is volt előtte ilyen rendes háziorvosom! :)
2012. júl. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!