Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Kurultaj...

Mi a véleményetek a Kurultaj nevű rendezvényről? Ti menni fogtok?

Figyelt kérdés

Én tervezem, hogy elmegyek egyik nap.

Volt már valaki ott 2010-ben? Milyen volt?



2012. júl. 24. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Menj el. Ennyi.
2012. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon érdekel, és már évek óta tervezem, hogy elmegyek, csak mindig közbejött valami... de egyszer tutira elmegyek.
2012. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

2009 óta minden évben megyünk. Ez egy olyan egyedi rendezvény, ami valóban párját ritkítja. Sokféle érdeklődési kört érint:


- tudományos igényű előadások (őstörténet, régészet, mitológia, genetika témakörökben)

- lovas és katonai hagyományőrzés, bemutatók

- népi hagyományőrző és egyéb kézműves seregszemle

- kétévente jelentős számban jelen vannak annak a

civilizációnak az utódnépei is (küldöttségek formájában), amelyet egyesek sztyeppei lovasnomád kultúraként, mások hun- és türk eredetű népekként emlegetnek

- biztos van más is, de nem jut eszembe


Nagyon szimpatikus az egészben, hogy a látogatók nagy része ünnepként éli meg a Kurultájt és ehhez méltóan is viselkedik. Nincs állati szemetelés és részegen dülöngélő csoportok sincsenek. Számomra a természet és a többi ember tisztelete is mindig a légkör része, de nem tudnám megfogalmazni, hogy pontosan miért.


Idén Bugacon lesz, mától, azaz augusztus 10-től 12-ig. A péntek inkább bevezető nap, mi szombaton megyünk.

2012. aug. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

jó volt nagyon idén voltam először.

Rengeteg hagyományőrző program akármerre menték mindig beleütköztél egybe, meglehet ismerkedni sokféle keleti nemzet fiaival és lányaival(angol,német, orosz nyelvtudás nem árt mert inkább ezek voltak a közvetítő nyelvek többnyire). Az emberek is nagyon kedvesek voltak többnyire. A hatalmas vásáron lévő termékek miatt is érdemes ott körbenézni, bár időbe telik, de hasznos dolgokat találhat magának az ember. Kaja az drága volt mint minden ilyen eseményen, de ha sokallod vagy viszel vagy bemész Bugacra onnan 3-5 km.


Azok akik azt mondják, hogy ez a politikáról szólt szerintem 99,9%-ban ott se voltak. Én nem igazán láttam politikát ott egyedül az érpatakiak voltak akik csináltak egy kis "felhajtás", azt is leginkább magunknak (lévén több ezer ember között nem feltűnőek) de ezt is csak utólag láttam a neten, de őket nem hívta senki, valamint elvétve egykét jobbikos kitűzőn kívül semmi extra.

2014. aug. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!