Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Menjek külföldre vagy maradjak...

Menjek külföldre vagy maradjak ebben a . -ban?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek az egyetemen, de úgy érzem nem tudnék Magyarországon élni, nagyon félek, hogy megtámadnak, bizonyos kisebbség miatt, volt már rá példa. Havi 140E Ft-os fizetésből pedig nem tudom eltartani magamat és majd esetleg a gyermekeimet, és minden fontosat meg akarok adni nekik. Nagyon fáj az, hogy az én adómból, - amiért én dolgozok - abból segélyezik a m*cskos cigókat. Rengeteg csoporttársam gondolja ugyanezt. De ha a friss diplomások nagy rész el akar menni külföldre ki fogja megkeresni a szüleink nyugdíját, mert ugye a romákat nem lehet rávenni a munkára...! Mi lesz így az országgal? Hova jutunk?

21/L


2009. júl. 13. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Menny!
2009. júl. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Menjél. Majd ott megtanulod...
2009. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mit is fogok megtanulni?
2009. júl. 13. 08:31
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted a diplomàsok, tartjàk fent az orszàgot? Na ne màr! Ha nem lenne két kezi munkàs, sehol nem tartana az orszàg! S pont ez a baj, hogy mindenki diplomàzni akar, sok pénzt keresni, s "nem" dolgozni!Kétkezi munkàs meg lassan nincs is! S nagyon sok roma, akar dolgozni, csak nem veszik fel, mert roma! Nem vagyok az, se faj gyülölö! De sok roma, különb mint a magyar! Lehet lepontozni s utàlni, de ez az igazsàg sajnos!
2009. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Feltételezem nem egy nálunk elmaradottabb országba mész. Szóval a mai magyar társadalomnál kissé fejlettebb térséget választasz.

Amit megtanulsz, hogy rögtön a margóra raknak a rasszista dumáddal. Ezt fogod megtanulni. (ha van benned tanulási képesség)

A cigányproblémáról (ami tényleg van) ezerféleképpen lehet beszélni, te pedig a legprimitívebbet használod.

Mielőtt elmész gondold át, hogy a bunkóságot nálunk sokkal jobban szeretik mint más, fejlettebb országban. Itthon szeretik a szövegedet de kint lenézik.

2009. júl. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók mind igazat írtak, de nem ez volt a kérdés. A te döntésed, hogy hová mész. Gondolom, hogy kevesebben mennének el, ha Magyarországon is látnának boldogulást, nem tudja senki, hogy mi lesz az országgal, viszont egyesek túlzásba esnek és csak szidni tudják az országot. Nehogy azt hidd, hogy most kezdődött el, hogy a friss diplomások (meg egyébként a szakmunkások egy része is) ki akar menni külföldre. Látod, hogy még így is nagy a munkanélküliség. Az az igazság, hogy a diplomások nagy része hiába diplomás, a diplomája használhatatlan, mert túltelített szakmákból képeznek, amire meg szükség volna, nincs. Pl. nincs jó padlóburkoló vagy asztalos. Én is diplomás vagyok, de nehogy azt hidd, hogy a diplomás ember különb egy jó szakmunkásnál. Igazából a szakmunkára lenne igény, de azt már senki sem akarja csinálni. Pedig abból lehet szépen megélni. Úgy tűnik, hogy Magyarországon sehová sem fejlődnek az emberek, még mindig lenézik a szakmunkásokat, ahogy te is. Ja, és külföldön sincs arany élet. Én tudom, hogy éltem már 3 másik országban. Sehol sem egyszerű, csak sokan azt hiszik, hogy mindenhol jobb, mint Magyarországon. Hát nem.
2009. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj,ott majd te leszel a cigó,hasznos lesz mindenképpen számodra.
2009. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne maradj, költözz ki a .-ba.
2009. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!