Miért van ennyi hülye a Földön?
Szerintem az, hogy valaki takarékoskodik vagy bulizik, annak semmi köze ahhoz, hogy hülye vagy nem.
Nulla Károly is takarékoskodott, tanult és bankban dolgozott, mégis egy hülye volt.
A világ legismertebb és legnagyobb hatású művészeinek nagy része pedig végigszórakozta, végigmunkanélküliskedte az egész életét. Mégsem voltak hülyék.
Persze a bulizók között is vannak hülyék, és a bankban dolgozó takarékoskodók között is értelmes, érdekes emberek, de ez nagyon nem ettől függ.
Amúgy meg mindenkinek más a hülye. Aki neked hülye, annak meg te vagy hülye. Nehéz ezt meghatározni. Mindenki saját magát tartja a legjobbnak, a többieket meg hülyének. Ilyen az emberi ego működése.
.. Azért van ennyi hülye, mert egyensúly kell legyen a világmindenségben.. Ez tartja egyben és mozgásban.
MInden egymáshoz viszonyítva nyer értelmet.
Nem lehetnek csak okosak és intelligensek... Kell az ellenpólus :) Mert csakis így értékelhetőek a fogalmak, tulajdonságok :)
Meg egyébként is.. mit jelent, hogy hülye valaki, vagy sem? :)
Ki mondja meg, hogy mi melyik kategóriába tartozik?
Van objektív hülyeség?
És..... van pozitív hülyeség ? :)
Konkrét válasz megfogalmazásához definiálni kellene a hülyeség fogalmát. Én a magam általános elméletével állnék elő : )
Az élővilágban megfigyelhető az enrgiaminimumra való "törekvés" elve, ami röviden megfogalmazva azon szelekciós előnyön keresztül jut érvényre, ami a befektetett energia átcsoportosításának kényszerét jelenti: Ugyanis minden olyan energia, amit nem szaporodásra és az utódok ivarérett korba juttatásának előmozdításába fektetünk "pocsékolás"
Az evolúció mai értelemben,- mint tökéletesedési folyamat - ezért paradox jelenég, mivel az egyedfejlődés elhúzódásával a reprodukciós ciklus kitolódik, az utódok száma relatíve csökken. Ezzel a faj fennmaradási esélyei látszólag romlanak.
Társadalomalkotó fajoknál - mint pl. az ember - a kulturális fejlődés is egyfajta szelekción megy keresztül (mém elmélet), ez is az egyszerű irányából a bonyolult felé "fejlődik", és mint minden bonyolulttá váló folyamat, ez is többletenergiát igényel.
Az ember fejlődésének korai stádiumában kialakult a hiedelmek rendszere, aminek lénye leegyszerűsítve a csoportkohézió kialakítása, az ebbe fektetendő energia minimalizálására való "törekvés" megkötésével. Persze itt sincs szó tudatos folyamatról, azok a családok, klánok, törzsek maradtak(-nak) fenn nagyobb eséllyel, amelyek a környezet kihívásaira a legkisebb energiabeviteli igényű válszokat adják. Pl. ha a villámlás fizkai folyamatait akarod megérteni, nagyon sok egyéb, addig ismeretlen tényezőt kell feltárnod, ezek összefüggéseit megértened, végül következtetéseket levonnod, majd a számításaidat kísérletekkel igazolnod. Ez eltarthat pár évtizedig... Eközben esetleg kimaradsz egy-két utódtermtési ciklusból. Viszont az, aki megelégszik a "Zeusz biztos veri Hérát" magyarázattal, eközben jókedvvel összehozza a következő nemzedéket!
Az utóbbi "zsigeri" válaszok az emberi társadalmak habarcsát képezik. Lehet rájuk mondani, hogy "hülyeség", azonban az evolúcióban nincs olyan megkötés, hogy csak a "fejlettebb" jut a következő körbe.
Az élet inkább az opportunistáknak (játszó)tere! :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!