Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van Magyaror...

Szerintetek miért van Magyarországon ennyi rosszindulatú ember?

Figyelt kérdés
Ha már egy kicsit más vagy, vagy valamit másképp gondolsz, eltérsz az átlagtól, egyből kibeszélnek, kiközösítenek az emberek. Annyira okosnak képzeli itt mindenki magát, és nem tudja elfogadni a másikat. Ezért van ennyi szorongó ember, mert mindenki fél kibontakozni. Mindenhol csak a beszólások, kötekedések, okoskodások... szerintetek miért van ez így?

2012. júl. 2. 21:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ha szép vagy, ha gazdag, ha sovány, ha kövér, ha szegény, ha cigány, ha zsidó, ha vallásos... folytathatnám. Egyből a fikázás, egyből a kritika ér. Nagyon nehéz itt másnak lenni, egyből gyűlölködés, vagy irigység vagy rosszindulat éri azokat akik nem férnek bele a magyar elvárásokba. Ez azért külföldön nem így van, sokkal elfogadóbbak az emberek.
2012. júl. 2. 21:48
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csupán szubjektív torzkép. A mindennapi életben egész mást tapasztalok: sem kötekedéssel, sem ún. "okoskodással" (az egyébként mi?) nem találkozom.
2012. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 bamboochatheone ***** válasza:
2012. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

mert félnek a jövőtől, a megélhetés bizonytalanságától

agresszívak

le kell vezetni valahol

persze nem rosszindulatban, de az mindig kéznél van

2012. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2-es, akkor te lehet szerencsés vagy, vagy jó helyeken vagy. Egyébként elég felmenni egy közösségi oldalra, ahol bármilyen képre rákattintasz, mindenhol csak bántó kritizálást lehet tapasztalni. fúj, de kövér, fúj de sovány, fúj de ronda, fúj fúj fúj... Én ettől már rosszul vagyok.
2012. júl. 2. 22:55
 6/16 A kérdező kommentje:
Vagy az is lehet, hogy pont beleillesz az elvártba, ezért nem érzed ezt.
2012. júl. 2. 23:00
 7/16 anonim ***** válasza:
Nemzeti hagyomány... kicsi, megcsonkított ország vagyunk, akin a történelem során mindenki átgázolt, a nemzeti öntudatunk, gazdasági önállóságunk nulla, nagyon sok a munkanélküli, a cigány, a lelkibeteg. Mivel nincs iparunk tőkénk és ásványkincseink, ki vagyunk szolgáltatva mindenki kényének-kedvének.
2012. júl. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jajj, nem csak itt vannak.
2012. júl. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
persze biztos máshol is, de itt nagyobb arányban.
2012. júl. 3. 09:38
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kérdésében már benne is a válasz: "Ezért van ennyi szorongó ember, mert mindenki fél kibontakozni. Mindenhol csak a beszólások, kötekedések, okoskodások.." ezek az érzések pont önmagukat reprodukálják, vagyis a frusztrált, szorongó ember a másikkal szembeni rosszindulatával, a másik bántásával próbál könnyíteni a lelkén..


A kirekesztés: ez sem más, mint frusztráció és irigység által generált viselkedés.. általában azt közösítik ki, akiben vmi plusz van, v. aki van annyira merész, hogy vállalja "másságát"...utóbbihoz egy ilyen korlátolt, merev, álszent erkölcsű országban elég nagy bátorság kell.. én magam pont tapasztaltam a kiközösítést, úgyhogy tudom, miről van szó!

2012. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!