Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A munkaügyi központnál elfogad...

A munkaügyi központnál elfogadják hogy a nagymamámat kellett orvoshoz vinnem?

Figyelt kérdés
Pályakezdő munkanélküli vagyok. Sok értelmét nem láttam annak hogy bejárjak a munkaügyi központba, így kb 10 hónap után már nem mentem be. De most kaptam egy levelet hogy töröltek a nyilvántartásból, de lehet fellebbezni X napon belül ellene. Azt elfogadják indoknak hogy a nagyimat (aki velem lakik és 86 éves) orvosi vizsgálatokra kellett hordanom? Tényleg vinnem kellett mert volt egy műtétje.
2012. jún. 22. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ez ugyan az, mintha munkahelyed lenne, és oda nem mennél be. Igazolatlan távollétnek veszik, és kirúgnak.
2012. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De akkor miért lehet fellebbezni?
2012. jún. 22. 14:49
 3/11 anonim ***** válasza:
nem. gondolom nem mindennap vitted és telefon is van. nem fogják elfogadni szerintem, teszem hozzá jogosan
2012. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mert jogod van hozzá. Kómában feküdtél vagy valami, de nyilván nyomós indok kell hozzá, nem a nagyi, már ne haragudj. nyilván az is fontos, de nem lehetetlen közben néha bemenni.
2012. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem aznap tudtad meg, hogy orvoshoz kell vinni a nagymamát. Illett volna előre bejelentened és kaptál volna egy másik időpontot.. Nem tudom, hogy van-e így értelme a fellebbezésnek.
2012. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megpróbálni meg lehet, de én sem hiszem, hogy elfogadják, főleg, ha nem egyszer fordult elő, hanem többször is.

Azt gondolom te sem hiszed el komolyan (meg nem is állítottad), hogy tényleg ez akadályozott meg abban, hogy bejárj. Ők sem fogják elhinni, nem hülyék.

2012. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát konkrétan úgy volt hogy dec 22-én kellett volna bemennem (vagy így valahogy karácsony előtt 1-2 nappal) és tényleg a mamámat akkoriban sokszor kellett orvoshoz vinnem meg ilyesmi, meg kicsit el voltam havazva és úgy voltam vele hogy minek menjek be. Aztán most kaptam egy levelet hogy töröltek. De teljesen ki is ment a fejemből azóta hogy ezt így elhanyagoltam, csak most hogy jött a levél...
2012. jún. 22. 15:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha pályakezdő vagy, akkor sztem nem is jár neked semmiféle ellátás, szóval nem vesztettél sokat (hacsak nem tudtak volna mégis ajánlani neked valami munkalehetőséget). Ha ragaszkodsz hozzá, hogy regisztrált álláskereső legyél, várd ki, amíg jogerőre emelkedik a határozat, aztán menjél el ismét nyilvántartásba vetetni magad.
2012. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, lett volna fél éved igazolni a távolmaradást...

Most már mindegy, próbáld meg a fellebbezést, de ne nagyon reménykedj benne.

2012. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hát konkrétan úgy volt hogy dec 22-én kellett volna bemennem (vagy így valahogy karácsony előtt 1-2 nappal) és tényleg a mamámat akkoriban sokszor kellett orvoshoz vinnem meg ilyesmi, meg kicsit el voltam havazva és úgy voltam vele hogy minek menjek be. Aztán most kaptam egy levelet hogy töröltek. De teljesen ki is ment a fejemből azóta hogy ezt így elhanyagoltam, csak most hogy jött a levél..."


"kicsit el voltam havazva és úgy voltam vele hogy minek menjek be."


Munkanélküliként mivel vagy elhavazva 6 hónapig egyfolytában, hogy még betelefonálni sem tudsz?????????

Minek menj be? - Hozzáállásod alapján .... gáz. Szerintem ez a lényeg: a hozzáállásod.

2012. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!