Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy anya miért teljesen vak...

Egy anya miért teljesen vak és elfogult a lányával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Persze minden szülő szereti a gyerekét, ez tény és megvédi. Viszont már az exbarátnőm 14 éves lánya olyanokat művel az anyja (=exbarátnőm)háta mögött, ami elképesztő. Sokáig egy árva szót nem szóltam erről, a 14 éves lány kérte is tőlem. Nem az én gyerekem, az én ügyem, még csak nem is céloztam, nem hogy elmondtam volna az anyjának a lány megbotránkoztató viselkedéseit. Amikor azonban egyszer már az egyik szélhámoskodó viselkedése részben engem is károsan érintett, pláne az anyja (exbarátnőm) többször rá is kérdett a szitura, árnyaltan, de nem szókimondva beszámoltam a dologról. A teljes szitu az egyébként, hogy az exbarátnőm egyedül maradt a 14 éves lányával, 3 műszakban dolgozik és így sokszor egyedül kénytelen hagyni a kamasz lányát és ilyenkor a lány igencsak "elragadtatja magát" - ami a korához képest a rossz viselkedéseit illeti. Nagyszülők már nem élnek, távoli rokonok vannak. A kamasz lány teljesen letagadott mindent, amit árnyaltan!!! (mi lett volna, ha mindenről pontosan beszámoltam volna?) elmondtam az anyja többszöri, már kínos faggatózásaira válaszul. Egyébként pedig a szitu másik oldala, hogy elegem is lett az anyjának a lány viselkedéseire vonatkozó örökös takargatásokból és őszintén szólva kiborított a kamasz lány egyik-másik viselkedése is. Az exbarátnőm most rám haragszik, pedig mások is tudják, az igazat mondtam el burkoltan, mégis én vagyok a hazug, egy 36 éves nő egy 14 éves kamasz, csavargó, züllő lánnyal szemben....
2009. júl. 6. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az anyák nagyon sokszor hiszik azt hogy az ő lányuk szent és fedhetetlen és általában az ilyen emberek lánya a leg csapodárabb és akkor még finoman fogalmaztam számos ilyen embert ismerek én is aki mindenhol henceg hogy milyen okos,rendes az ő kislánya aztán közbe húzza a János meg a város...de talán ez az egyik legrosszabb példa.egy Anya pedig mindig a lányának fog hinni ez természetes ameddig nincs kézzel fogható bizonyíték
2009. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Senki nem szólt a szóban forgó kamaszlány viselkedéseiről az anyjának, mert mindenki úgy van ezzel, nem az ő ügyük, magánügy. Én is sokáig így voltam, de ha már kínos, hogy rákérdez az anyja a lánya egy adott, szintén felháborító viselkedésének hátterére, pláne én is úgy keveredtem ebbe bele, hogy kínos lett nekem a dolog, hát kénytelen voltam - de csak árnyaltan - beszámolni a dologról. Ha már faggatózott az anyja. Vaknak vak, elfogult, de nem teljesen idióta, elvégre 40 éves nőről van szó. Igen, majd ha egyszer lebukik a lány, akkor majd remélem, nem fog pont nekem panaszkodni a lányról, hogy valóban.... Egyébként elképesztő, ahogy láttam, hogy az anyja a lánynak mennyire nem tud a lánya valódi énjéről, viselkedéseiről. A párom egyszer már rendreutasította, mert jót akart a lánynak!!!! Erre az lány anyja nekem panaszkodott, hogy ezek után a párom ne merészeljen a lányához szólni sem, mert mit képzel ő, hogy az ő szent és sérthetetlen lányát megfenyelmezte (rászólt erélyesen és a helyes irányba terelte pusztán baráti alapon az anyja felé.) Erre annyit mondtam az exbarátnőmnek, hogy "figyelj, a párom nem véletlenül tette amit tett, légy szíves figyelj a lányodra jobban." Mintha a falnak beszéltem volna.... Ezután jött az a kínos szitu, ami a témafelvetésem lett. Annyira elmérgesedett a dolog, hogy exbarátnő lett a barátnőmből, nem is beszélünk egymással. Sajnálom, hogy egy egyébként jó barátság egy semmirekellő az anyjának gátlástalanul hazudozó, züllő kamaszlány miatt tönkrement....
2009. júl. 6. 15:40
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha az öcsémmel rossz fát tettünk a tűzre és a felnőttek "beárultak minket", nem az volt, hogy nem igaz, bezzeg az én gyerekeim nem ilyenek, hanem a szüleink szépen "elővettek minket" és ahogy megérdemeltük, megbüntettek minket. Nem az volt, hogy a felnőttek hazudnak.....
2009. júl. 6. 16:01
 4/4 anonim válasza:

Sajnos az ilyen anya számomra nem anya! Az exemnek a huga tiszta hisztis, állandóan káromkodott és mindentől kiborult....ezzel engem is kiborítva. Mikor beszéltem erről az anyjának félig elfogadta,félig nem. Aztán ahányszor történt valami incidens...akkor én voltam a gonosz nőci...a lányka az ártatlan. És itt is egy 51éves nőről van szó,aki a mai napig hagyja,hogy 20on éves lánya mellette aludjon...ami szerintem nem normális.....

sok nő nem veszi észre,hogyan kéne nevelni a gyermekét, ráhagyja hogy "kamaszkor", meg "majdelmúlik".....pedig nem fog!

Én nem szólok bele inkább és pont ezért,mert ő a sajátját védi, a gyermekét,vérét....hiába vagy barát és hiába akarsz jót! Vannak határvonalak,amiket nem szabad átlépni,mert ha nem tudod kinyitni a szemét, elveszthetsz egy számodra jó barátot!

2009. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!