Öngyilkos legyek?

Figyelt kérdés
16 éves fiu vagyok és az életem elég gyatra. Szüleimmel és huggommal élek. Sokszor nemengedik, hogy gépezzek meg amiben megtakálom a jót és a szorakozást azt nemengedik. Igazából mindigis egy barátnőt szerettem volna de aztán mikor odamnetem hozzá besültem. Szal erről ennyit. A tanulásban nemvagyok a legjobb de az átlag 3 asom megvan. Sokszor érzem szomorunak magam és úgy, hogy eltünnék a világrol és visszasem térnék. Gondolkoztam már azonis, hogy elmegyek és soha nem jövök vissza. De előbb-utobb megtalálnának. Az egész a szüleim miatt van. Már a dohányzásra is kénytelen voltam rászokni, annyira nembírom. Még inni is szoktam mikor épphh ugy érzem soha nemlesz jobb. Nemvagyok bulizós típus. Na szal van valakinek esetleg valami ötlete amivel jobbá tehetném az életemet? Vagy elmeneküljek?
2012. jún. 13. 19:14
1 2
 11/13 anonim válasza:

Remélem még élsz, és nem feleslegesem koptatom a billentyűzetet itt éjféltájban, haver. Ugyan milyen szörnyű lehet rövid kis életed, hogy öngyilkos lennél? A gépezési szenvedélyed és a rossz tanulmányi eredményed nem függ össze? Lehet a szüleid ezért tiltanak el tőle. Egyébként milyen a viszonyod a szüleiddel? Vernek téged egész nap? Nem adnak enni? Ha valami cikis dolgot teszel, kiröhögnek? Konkrétabban leírhatnád, miért is hibáztatod a szüleidet. Barátnőt akarsz, és a lány visszautasított. Mennyire ismered a lányt? Szomszéd, osztálytárs, vagy már régóta barátok vagytok? Szingli vagy van barátja? Különben meg más lányok is vannak, ha nagyon keresnél, találnál valakit. Csak ahhoz néha ki kéne mozdulni otthonról, szórakozóhelyekre elmenni. Ja hogy te nem jársz ilyen helyekre. Miért nem? Tömegiszonyod van? Félsz, hogy olyasmit teszel, amivel leégeted magad nyilvánosság előtt? Vannak önértékelési zavaraid? Gátlásos vagy? Hogyan jellemeznéd magad?

Jobbá akarod tenni az életedet? Szerezz barátokat. Ne olyan tömegembereket, akikkel csak azért lógnál, hogy a többiek elfogadjanak. Olyan emberekkel barátkozz, akik hozzád hasonlóak, akikben megbízol. Az élet szép, fiatal vagy, ilyenkor megtehetsz bármit. Keress példaképeket, olyan embereket, amilyenné te is szívesen válnál. Tűzz ki apróbb célokat, amiket könnyen teljesíthetsz. Hallgass zenét, olyan zenéket amik megragadják a lelked, amik inspirálnak, amik örömmel töltenek el. Ne legyél öngyilkos, az a gyávák megoldása. Végső esetben keress fel egy pszihodokit.

2012. jún. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Írj nyugodtan! Én is hasonló helyzetben voltam...

16F

2012. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Istenem
2023. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!