Észrevettétek, hogy itt GYIK-en csupa zseni, több nyelvet folyékonyan beszélő 6 diplomás van?
Jó a kérdés kicsi túlzásnak hangzik, de komolyan mondom, állandóan ilyenekbe botlok.
Múltkori kérdés volt, hogy ki hány nyelven beszél és milyen szinten. A legtöbben írták, hogy angolul folyékonyan, meg még nem egy volt, aki legalább még egy nyelvet írt, amit folyékonyan tud. Megértem, hogy akad 1-1 ember, aki mondjuk kinn él és azért tudja a nyelvet, avagy az egyik szülője mondjuk angol. De azért mindenki? És azért gondolom, hogy nem írnak igazat az emberek, mert volt egy másik kérdés, ahol a kérdező leírta, hogy 3 nyelven beszél már ,mert latinból is meglett az alapfokú (!) nyelvvizsgája. Tehát, akinek egy alapfokú tudása van ,az már beszéli a nyelvet. Nekem is van 3 nyelvvizsgám 2 közép és egy felsőfokú, de mikor kérdezik, hogy milyen nyelveken beszélek, csak az angolt mondom, mert az az egyetlen, amiről tényleg azt tudom mondani, hogy már jól beszélem, mert egy német középfokú azért nem egy nagy durranás, de biztos nem egyenlő azzal, hogy beszélem a nyelvet. Eleve ahhoz, hogy pl valakinek folyékony nyelvtudása legyen évekig kell élnie célnyelvi országban. De egyesek már egy középfokú nyelvvizsga után azt írják, hogy angol folyékonyan, vagy ami még jobb: anyanyelvi szinten :D Hát komolyan mondom...
Másik jó: hogy csupa diplomás, többdiplomás van itt. Kérdezem múltkor kinek milyen végzettsége van: 1. informatikus és közgazdász diploma 2. angol és jogi diploma 3. orvos 4. nemzetközi nem tudom mi meg szociológia stb. Csupa ilyen. Egy szakmunkás sincs, vagy műkörömépítő, vagy óvónő.
Kérdező, itt nem az számít, hogy ég-e, vagy sem. Hanem az, hogy nincs mivel dicsekednie.
Matematikus vagyok, összesen négy idegen nyelvet tanulmányoztam alaposabban, de legfeljebb két nyelven vagyok közülük folyékony.
Én nyelvek terén szerencsésnek mondhatom magam. Szlovákiában nőttem fel, így anyanyelvi szinten beszélek magyarul és szlovákul is. Angolul ki tudom magam fejezni (az első öt perc azért nehézkes), ha hozzám szólnak, mindent megértek, egy filmet is végignézek úgy, hogy max. 1-2 szót nem értek meg.
Tanultam én németül is (na jó, inkább csak németórákra jártam). A szlováknak hála megértem a csehet is, és egyszer egy egyhetes kirándulás végére már csehül is el tudtam volna beszélni (rááll az ember).
Az említett jelenség oka a már említett önkritika hiánya. Sajnos a mai világban minden a papírokra épül, alig valami a tudásra. De az élet azért majd eldönti, hogy ki melyik nyelvet tudja.
A diplomákhoz pedig annyit - a papír intelligenciát nem ad.
Ui.:Ezek közül egyikről sincs papírom, úgyhogy bizonyítani nem tudom. A fórumozók bizalmára hagyom a dolgot.
"Eleve ahhoz, hogy pl valakinek folyékony nyelvtudása legyen évekig kell élnie célnyelvi országban."
Ezzel azért nem értek egyet. Ha valaki fiatalkortól tanul, jó tanártól, sokat utazik külföldre, jó az agya, jó a hallása és szorgalmas, akkor ottélés nélkül is elérhető ez a szint. Vagy akkor is, ha van egy idegennyelvű a családban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!