Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a mondás? Miért...

Mit jelent ez a mondás? Miért mondják?

Figyelt kérdés

"Ha van magyar barátod, nincs szükséged ellenségre."

Biztos hülye kérdés, és hülye vagyok én is, de akkor se értem.


2012. jún. 4. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
A mondás sajnos a magyarok azon tulajdonságára utal, hogy békétlen, egymással megférni soha nem tudó, egymással mindig versenyző, egymást leköröző természetük van.Viták, konfliktusok zajlanak állandóan közöttük, ezt a mai politikát szemlélve is láthatod. Van a dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha az enyém megdöglött, c. hozzáállás is. Ezekből fakadhat a mondás, gondolom külfölditől származik. Szerencsére nem mindannyian vagyunk ilyenek, nagyon sok embert ismerek, aki segítőkész, barátságos, szolgálatkész a külföldiekkel, másokkal.Az a mondás is járja, hogy egy magyar utánad lépett be a forgóajtón de előtted lép ki onnan. Biztos köze van ennek ahhoz is, hogy hamarabb feltalálja magát a magyar minden körülmények között, kénytelen volt ezt megtanulni az idők folyamán, talán az észnek is szerepe van itt, hogy tudniillik okosabbak másoknál és ezt azért nem annyira szeretik.Szóval összegezve árnyaltabb azért a kérdés, úgy értem, pozitív és negatív dolgok is belejátszanak ebbe a képbe. Remélem, érthető valamennyire.
2012. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a magyar az ellenséged. Sok országban távol tartják magukat a magyaroktól.
2012. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!