Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire vagyunk felelősek a...

Mennyire vagyunk felelősek a tetteinkért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Megszületünk, és a környezetünk hatására (szülők,események sorozata,kultúra) kialakul személyiségünk, mely alapján későbbiekben döntést hozunk. Ezt még befolyásolja(hatja) a külvilág által küldött jelek. Továbbá minden ember egy rendszert alkot fiziológiája, pszichéje kiszámítható válaszokat ad (pl,stresszre,félelemre...stb)

Ez esetben mennyire vagyunk felelősek hiszen nem mi választjuk egyiket sem?!(Persze ezzel nem akarom mindenki válláról levenni a felelősséget "mert nem a te hibád" címszó alatt hisz káosz lenne)



2012. jún. 2. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a külvilág irányít minket. Én úgy gondolom, hogy minden emberben ott lakozik a jóra való hajlam. Meg tudjuk különböztetni a jót a rossztól. És ez a két fogalom nem annyira szubjektív, mint amennyire egyesek be akarják állítani.

Kontrollálni tudjuk a viselkedésünket is.

Tehát ahogy írtad is, nem lehet minden tettünk után széttárni a kezünket, hogy "nem tehetek róla". Tudatos lények vagyunk, és szerintem nagyon is felelősek vagyunk a tetteinkért.

2012. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 rajcziz ***** válasza:
100%-ig felelőssek vagyunk érte. Bármit is vár el tőlünk a társadalom, MI döntjük el, hogy mit teszünk. A döntés a miénk, a tett a miénk, a következményeket is nekünk kell vállalni.
2012. jún. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!