Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lehet az hogy az emberek...

Miért lehet az hogy az emberek, ha próbálok velük beszélgetni, inkább veszik "zaklatásnak" mint haverkodásnak?

Figyelt kérdés
Néha ez az érzésem van, az alapján ahogy beszélnek velem. 15/F
2012. máj. 31. 20:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg mindenki csak megtűr maximum, senkinek nem vagyok jó. Mindenki utál.
2012. máj. 31. 20:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem csak bebeszéled magadnak? Biztos van valaki, akivel tudsz beszélgetni. Vagy kérdezz meg egy hozzád közelállót erről, aki őszintén elmondja a véleményét rólad.
2012. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én még nem találtam olyan embert akivel tudnék beszélgetni. Régen sokat haverkodtam interneten, rájöttem olyanokkal nem nagyon van értelme akikkel nem fogok soha találkozni, mondjuk internetes haverok is csak elfordulnak tőlem egy idő után. De élőbeliek főleg, újabb osztályomban esélyt se adtak már úgy alapból, nem is köszönnek nekem, csak kb. 2 lánnyal vagyok köszönő viszonyban. Meg tényleg mindenki mintha csak muszájból válaszolna, mondván hogy "jó, válaszolok aztán le van ez magasról sz*rva" sose keresnek maguktól meg nem alakul ki normális beszélgetés.
2012. máj. 31. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálad is mint sokunkban nagy a megfelelési kényszer.Ezt próbáld magadban elnyomni.Persze ez azért van mert a külvilág olyan dolgokat vár el tőled,amiről te most még lehet nem is tudsz.Ezért érzed azt,hogy nem találod a hangot a másikkal.
2012. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De törvényszerűen mindenki elfordul tőlem, valaki előbb, valaki utóbb, sokan esélyt se adnak beszélgetni. Szerintem másokat senki nem közösítenek ki ennyire, legalábbis ilyent még nem láttam. Mindenkinek van 1-2 haverja legalább, a világ legnyomorékabb gyerekeinek is van 1-2 biztos.
2012. máj. 31. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg határozottabb lenni. Ne látszódjon, hogy kevés az önbizalmad, legyél nyitott az emberek felé. Így mások ezt megérzik és úgy fognak hozzádállni. És felejtsd el azokat a dolgokat, hogy a másik mit gondolhat rólad, mert lehet, hogy nem is azt gondolja. :)
2012. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nagyon nehéz emberi kapcsolatot kialakítani. Az emberek többsége a saját mondandóját szeretné elmondani. Ahhoz, hogy valaki, vagy valakik elfogadjanak, sőt közel engedjenek magukhoz, először az kell, hogy Te hallgasd meg a másikat türelmesen, figyelemmel, megértően és Te keveset beszélj. A másik boldog lesz, hogy végre valaki meghallgatja és így kerülhetsz közelebb hozzá. Egy idő után már Te is beszélhetsz és elmondhatod az érzéseidet, véleményedet és biztos meg is hallgatják, mert megtapasztalták, hogy megértő vagy. Legyen türelmed és persze önbizalmad, akkor ez a közeledés rövid idő alatt fog megtörténni és elfogadnak.
2012. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt beigazolódni látszik a sejtésem, miszerint a Földön nincsenek angyalok, csak érdekemberek. Egy haver leginkább érdekből lesz veled, kivéve az igazi barátokat.


Miféle érdek? Pl taníthatsz neki valamit, szórakoztatod, jót beszélgetsz vele (van közös témátok amit mindketten szerettek), meghallgatod a problémáit, segíthetsz neki, vagy akár csak tanulhatsz tőle. Nyilvánvaló, hogy senki se akar olyannal beszélgetni, aki unalmas, nem vicces, fárasztó, nem beszél értelmesen és még csak tanulni se tudunk tőle. Viszont ha van valaki, aki vicces, akkor keresik a társaságát.


Gondolkozz el ezeken. Lehet, hogy benned van a hiba és akkor annyi a dolgod, hogy változatosabbá teszed az életedet, a személyiségedet, hogy érdekesebb legyél. Vagy lehet, hogy te jól vagy így, csak olyan hülyék közé kerültél, akikkel nem találod a közös hangot. Pl engem érdekel a technológia, elméleti fizika, elektronika, vizuális effektek, lőfegyverek, alkoholos italok, drogozás, bulizás és szex. Az osztályomban 35ből kb 1-2 van, akikkel tudok valamelyikről beszélgetni, szóval nem az én társaságom. Mondjuk én sok emberrel jól el tudok beszélgetni, de akkor leginkább csak poénkodunk meg röhögünk a semmin.

2012. jún. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!