Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A roma kultúrában napjainkban...

A roma kultúrában napjainkban is előre kiválasztják a leendő házastársakat egymásnak?

Figyelt kérdés
Csak saját csoporton belül házasodhatnak? Illetve, ha nem, akkor az nehezen elfogadható-e a roma családban? Ha viszonylag korai házasságot kötnek, és már születtek gyermekek, akkor később, ha eljön egy szerelem, akkor mit lehet tenni, ha lehet? Illetve ez volt e már így valakivel?
2009. jún. 29. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ma már nem. Húsz évvel ezelött igen. Ma ha egy lánynak elege van a szüleiből összeáll egy férfival és csaldott csinál. De ez unokatestvér is lehet.

Páromat 16 éves korában összeakarták adni egy sosem látott lánnyal. Elutasította, csak rosszabul bántak vele.

2009. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 baranyi kálmanné ***** válasza:
100%
Nem jellemző már a romákra se hogy fiatalon házzasodjanak. Mindenki maga szerint dőnt hogy kivell él.Nagyon sok vegyes házzaság kőtettik.Szerintem a szűlők se szolnak bele ,ha a gyerekek jo kijőnnek egymással.Volt már példa hogy 15 évesen férhez ment,2 gyereket szűlt 30éves korában jőtt el az igazi szerelem.
2009. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire általános, de van ilyen! Nagyon durva! Barátikörön barátnőm megismerkedett egy 18 éves roma csajjal, akit hozzá akartak kényszeríteni egy férfihoz, akit nem szeretett. A férfi többször megverte, majd a csajt be is zárták! A csaj öngyilkos lett, de nem halt meg, bevitték a kórházba, és ott se segített rajta senki, pedig elmondta az orvosnak, hogy mi van! Egy ideje nem hallottunk felőle, basszus, ezek meg is ölhették!!!!!!! De nem írta meg a címét, nem tudtunk a rendőrségnek szólni.


Másik esetet Bódis Kriszta dokumentumfilmjében láttam. A szereplő csaj (interjúalany, tehát nem színészi játék) 14 évesen nemi erőszak áldozata lett, és az ő kultúrájában nem volt más választása, mint összeállni a bántalmazójával, akitől 3 gyereke született... Utána jött az igazis zerelem, megpróbált kitörni a házasságból, de a férje nem engedte, és lelkileg is megtörte.


Egyesek pl. kurucinfó úgy akarják beállítani, hogy nők elleni erőszak csak a romáknál van, hát ez rohadtul nem igaz, mert van a magyaroknál is - ettől függetlenül szomorú, ha egy roma nő még annyi családi támogatésra se számíthat, mint egy magyar. Habár, egy másik dokumentumfilmben (bántalmazott nők volt a téma) a roma áldozat családjának pont, hogy nem tetszett, hogy a csaj állandóan visszament a verekedős pasijához......

2009. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
manapság már a roma fiatalok akkor is a sarkukra állnak ilyen téren, ha a szüleik még ragaszkodnak a hagyományokhoz...de már kevés az ilyen szülő...békénhagyják a gyerekeket, had válasszanak ők, szerelemből.... sajna sok roma szülő nem is törődik a gyerekével, nem is tud róla, hogy a gyerek mit szeretne, kivel, hogy képzeli el a jövőjét, stb. ezért lesznek ilyenek a cigányok, amilyenek
2009. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2009. jún. 30. 22:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy magyar barátom, aki elvett egy roma lányt. Már nem ölik meg azt, aki ilyet tesz, sőt már befogadóbbak is, ha olyan a család. A romák is haladnak a korral, habár nagyon lassú tempóban. A romáknál nem tudom a válási arányokat, de azt megfigyeltem, hogy ők jobban ragaszkodnak a családjukhoz, gyerekeikhez a tradicionális neveltetésük miatt, ami azért becsülendő bennük.
2009. júl. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!