Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudják azt elfogadni...

Miért nem tudják azt elfogadni a férfiak, hogy egy nő is ugyanolyan jól tudja elvégezni azt a feladatot mint egy férfi ezt titeket miért zavar?

Figyelt kérdés
Miért adódnak mindig olyan problémák, hogy ha egy nő olyan dologgal foglalkozik mint egy férfi mármint olyan munka körre értem, akkor a férfiak lenézik, beszólnak nekik és hátráltatják.
2012. máj. 24. 09:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A fütyülgetés meg egyszerűen egy bunkó szokás, de ez már nem gyakori (legalábbis nem ott, ahol én lakom). De ez sem nem függő, mert akik ilyet csinálnak, a nőknél fellelhető díszp***ák szintjén vannak.
2012. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"ez a nő olyan pofonokat kap mialatt végzi ezt a tanfolyamot a társitól hogy még az életkedvét is elveszik az egésztől"

"nem kihívó ruházatban sétál az utcán és kiabálgatnak meg fütyülgetnek neki és egyértelmű utalásokat tesznek"


Ezeknek a példáknak már nincs köze a férfi/női szerepekhez, ez szimpla bunkóság. Egyszerűen kifogtad a sutyerák bandát. Valószínűleg a fentebb írt dolgokból származik a szerelői tanfolyam példa (ettől még bunkóság a részükről), de a másik tényleg egyszerű primitívség.

2012. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
válasz: ha egy férfi elmegy egy műkörmös tanfolyamra még mindig hamarabb fogadják be a nők, a férfiaknak nehezebb lenyelniük azt ha egy nő olyan dolgot végez mint egy férfi
2012. máj. 24. 10:09
 14/21 A kérdező kommentje:
igen és az a baj hogy sajnos mindenhol ez van tisztelet annak a maroknyi kivételnek
2012. máj. 24. 10:10
 15/21 anonim ***** válasza:
20%

Hát, azért minden feladatot mégsem tud ugyan olyan jól elvégezni... egy átlag nőt például nehezen tudnék elképzelni, ahogy felvágja télre a tűzifát, vagy 60-80kg-os terményes zsákokat pakol.


Vannak szakmák is, amik iránt a nők eleve kevésbé érdeklődnek. Érdemes megnézni egy műszaki szakközépiskola osztályát. Ahova én jártam, 35 főből egyetlen lány volt. Ez alapot adhat olyan nézeteknek, hogy nem csak az érdeklődés, hanem a képesség is hiányzik belőlük.

2012. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A kimondottan fizikai munka egy más kérdés, de egy nő szerintem lehet jó autószerelő. (amerikai vagy ausztrál filmekben látni néha nőket autószerelőként, és egyáltalán nem ellenszenves látvány, nem vinném máshova a kocsit csak ezért.)
2012. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
köszi mégegyszer a komoly válaszokat
2012. máj. 24. 11:04
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon lassan megy a fejlődés és a felvilágosulás.Én Svájcban élek és először én is meglepődtem amikor nő villanyszerelő jött hozzánk , ugyanolyan jól elvégezte a feladatát mint 1 férfi.Erre fele hétköznapi dolog a női autószerelő , villanyszerelő.
2012. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Berögződés.


Ránézésre nőies nő vagyok,tűsarokkal,miniszoknyával,szép festett körömmel.És mérnökként dolgozok 12 férfival együtt.Nehezen vettek fel,hogy vinnyogni fogok ha meg kell fogni egy olajos alkatrészt vagy nem birok el valamit.És néznek nagyot több év után is,hogy gyorsabban megoldom a problémát,a vékony finom ujjam ügyesen mozog olyan helyen ahova az ő vaskos kezük be se fér,és nem esek kétségbe ha olajos lesz a ruhám.(ők bezzeg igen,hogy a zasszony mit fog szolni ha olajos ruhát kell mosni :D)


A füttyögés negme is zavart sokáig,most is megkapom,szoknyában vagyok a munkavédelmi bakancshoz ha ki kell mennem a sorra,undoritó amiket mondanak hogy mit csinálnának,de már nem érdekel,csak a szellemi szintjüket mutatja.

2012. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
54%
Sokszor én is utálom,hogy nő vagyok a sok maradi bolond miatt,ezért kevés emberrel állok szóba.A világon nem tudsz változtatni.Nem becsülnek,kész,ez van,olyan emberekkel kell szóba állni,akik látják a jót is,nemcsak egy darab sz@rnak tartanak.Sajnos az én környezetemben sok ilyen ember van,nagyon tudatlannak tartom őket,magamat meg szerencsétlennek,mert pl a nőgyűlölő apám fejét kell bámulnom egész nap.Bocs az érzelmekért.
2012. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!