Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudják azt elfogadni...

Miért nem tudják azt elfogadni a férfiak, hogy egy nő is ugyanolyan jól tudja elvégezni azt a feladatot mint egy férfi ezt titeket miért zavar?

Figyelt kérdés
Miért adódnak mindig olyan problémák, hogy ha egy nő olyan dologgal foglalkozik mint egy férfi mármint olyan munka körre értem, akkor a férfiak lenézik, beszólnak nekik és hátráltatják.
2012. máj. 24. 09:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

Mert önteltek.

Faipari szakközépbe jártam, és az ottani egyik szaktanár eléggé lenézte a lányokat. Egyik barátnőm aztán szépen megmutatta neki, színötös volt, ráadásul a többi szaktantárgyból is remek volt.

2012. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

Szia. Én lehet kicsit konzervatív vagyok, de még mindig úgy gondolom, hogy vannak kifejezetten férfi munkák, amit tényleg csak nagyon kevés nő tud elvégezni. Lehet sok férfi is így gondolkodik és ezért nem nagyon hiszik el, hogy annak a nőnek ott van keresnivalója. Egyébként én magam is sokszor találkozom olyannal, hogy egy nő betölt bizonyos pozíciót, holott tényleg nem odavaló. Nálam így a politika a legegyszerűbb példa, még nem láttam egy nőt sem, aki jó politikus lett volna, sőt :D de lehet csak elfogult vagyok a hoffmann miatt...

Másrészről viszont ha tényleg ügyes az a nő, lehet a férfiak büszkeségét sérti, hogy az úgymond "gyengébbik nem" is el tudja látni azt a melót, amit egy férfi :D gondolj bele, mondjuk Te nagyon jól tudsz főzni, sőt talán még szakácsnak is elmehetnél, erre jön a férjed és közli, hogy ilyet ő is tud csinálni, és láss csodát, valóban tud. Örülnél neki? Jó persze, férfi, aki főz annak örülünk, de jó az, ha a család az ő főztjét dicséri és nem a Tiedet? Én sztem vérig sértődnék :D Talán itt lehet a hiba. Nem tudom. Egyébként én orvosnak készülök és így magamon megtapasztalva tényleg lehet abban valami, hogy egy nő pl ne legyen sebész. Persze vannak nagyon jó női sebészek, de ha nekem kéne hirtelen jó döntést hozni, vagy élet-halál között lenne a betegem és a 2 lehetőség közül kéne azt az egyet kiválasztani, ami jó, hát akkor... szóval érted. Nincs abban igazság, hogy egy nő nem tud egy férfi munkát elvégezni, de abban van, hogy nem MINDEN nő, tudja azokat elvégezni.

2012. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

"Nincs abban igazság, hogy egy nő nem tud egy férfi munkát elvégezni, de abban van, hogy nem MINDEN nő, tudja azokat elvégezni."


Ez fordítva is igaz. Nem minden férfi tud elvégezni női munkát. :P

2012. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez a férfi-nő szerepből származik. Arra gondolok, hogy a férfi vadászik, húst hoz, megvédi a barlangot, stb. A nő pedig a kevésbé megeröltető feladatokat látja el, merthogy gyengébb. Így ha egy nő végez olyan munkát, amit férfiak szoktak, talán ugyanez az ősi szerepkör működik tudat alatt, és a férfi úgy érzi, olyan munkát végez, amit egy nő is meg tud csinálni, és ez zavaró lehet.


Persze butaság, csak az okán filózok. :)

2012. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Mert ez így van.

Ha egy nő el tudja fogadni önmagát, nem akar a férfiak szerepébe bújni. Fordítva is igaz.

Ez nem jelenti azt, hogy a férfi vagy a nő rosszabb lenne, csak más.

Egy nő egész lénye a nőiességre van kalibrálva, míg a férfi a férfi funkcióinak ellátására. Mondok egy példát:

a feleségem nem bírja a nehéz fizikai munkát. Nem is várom el tőle. Viszont bölcsiben dolgozik, 12 gyerek rohangál körülötte, amitől meg én mászok a falra. Neki meg megy. Ez miért akkora baj?


Egyébként meg ne vedd fel, ha CSAK azért néznek le, mert nő vagy, de a munkádat ugyanolyan jól el tudod végezni. Már az oviban is ez megy:)

2012. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Várom még a további gondolatokat.
2012. máj. 24. 09:46
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Általánosítasz. Nem minden férfi gondolja ezt, és nem minden nő tud minden „férfi munkát” elvégezni. De ezzel nincs is semmi baj, a férfiak közül sem tud mindenki „női munkát” végezni. A női és a férfi test különbözik, pl. a női és férfi agyat különbözik, emiatt a nők általában(!) emocionálisabbak, jobban kommunikálnak, míg a férfiak általában(!) jobb térlátással rendelkeznek, könnyebben meglátják a lényeget; de egyben a férfi test általában erősebb, mint a női. Nem mondom, vannak testépítő nők, akik szintén simán felkapják a 100kilós cementes zsákot, de hogy ők mennyire nőiesek, az már más kérdés.


Szóval a lényeg, hogy vannak olyan szakmák, ahol az egyik nem felül van reprezentálva, és ezzel nincs is baj. Viszont ha valaki a másik nemből ugyanazokkal a képességekkel rendelkezik, akkor őt is ezek alapján kell megítélni, nem pedig a neme alapján.

2012. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a társadalom várja el ezeket a dolgokat többnyire a nőktől, mert így alakították ki, de tegyük fel van egy olyan nő aki szereti a fizikai munkát vagy motorokat

bütykölgeti és elszeretne menni egy motor szerelő tanfolyamra, na ez a nő olyan pofonokat kap mialatt végzi ezt a tanfolyamot a társitól hogy még az életkedvét is elveszik az egésztől, miért nem lehet ezeket a dolgokat elfogadni ha egyszer az érdekli miért nem tudja nyugodtan elvégezni a tanfolyamot

2012. máj. 24. 09:53
 9/21 A kérdező kommentje:
még egy kérdést szeretnék feltenni miért van az ha egy nő nem kihívó ruházatban sétál az utcán és kiabálgatnak meg fütyülgetnek neki és egyértelmű utalásokat tesznek, miért olyan fontos megalázni egy nőt az utcán és persze ha megvéded magad velük szemben akkor még ők háborodnak fel, és kitudja még mire képesek
2012. máj. 24. 09:59
 10/21 anonim ***** válasza:
Másik oldallal is van ilyen. Vagy szerinted, ha egy pasi elmegy műkörmös tanfolyamra, akkor mit kap? /:P
2012. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!