Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szeretik az emberek a...

Miért szeretik az emberek a romokat? Mi teszi vonzóvá számukra a letűnt korok emlékeit?

Figyelt kérdés
Templomromok főleg

2012. máj. 21. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
hmmm jó kérdés, amikor egy ilyen régi várat vagy épületet látogatok egészen a hatása alá kerít, elképzelem mit csinálhattak itt a múltban, kereskedtek, harcoltak, boldogok, szegények, gazdagok voltak, milyen lehetett egy napjuk, pl. Colosseumnál bár még nem voltam, de mennyi harc fájdalom szenvedés folyhatott ott, rendesen érzelmeket vált ki mellesleg egy megemlékezésnek is felfogom, hogy bizonya ott valaki egyszer a jóért harcolt :)
2012. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az ódon kastélyokat, parkokat szeretem, de a régi temetők is szépek és hangulatosak.Azért szeretem , mert nyugodt, titokzatos légkör járja át legtöbbjüket.A környékükön kikapcsolódhatok a modern zajos világból és egy álomszerű helyen sétálgathatok.

Persze nem minden rom tesz rám kedvező benyomást.Például az egri vár(igaz, az nem rom, de elég régi..)az nem volt jó hangulatú,sem romantikus a számomra.Meg volt más egyéb várrom is, ami nem tetszett,nem fogott meg benne semmi, vagy a hangulata nem tetszett

A leromosodott, leamortizált egyszerű, épületeket viszont nagy ívben kerülöm.Nagyon rossz érzés telepszik rám, ha a közelükben tartózkodok.

Minden helynek, épületnek ,tárgynak megvan a maga energiamezője, valamint a cselekmények is hagynak maguk után lenyomatot.

2012. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a templomromok azért lehetnek vonzóbbak, mert a templomokat eleve olyan helyre építették, ahol nem haladnak át káros földsugárzások, másrészt a legtöbb templomban nem szenvedtek emberek, nem történtek tragédiák, tehát a negatív jellegű energialenyomatoktól is mentesek.És persze szépek, mint a templomok általában...
2012. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

építészeti, szakmai szempontból mindenképpen érdekesség.

meg hát amúgy is egy falant kézzel fogható történelem az ilyesmi. van története a romoknak, és ez nagyon izgalmas tud lenni

2012. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!