Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az öregek miért szeretik...

Az öregek miért szeretik tömni az unokájukat/családtagjukat ennivalóval?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szeretnének valamit adni, szeretetből, és ez a legkézenfekvőbb..
2012. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért mert az ő idejükben, gyerekkorukban még nem volt olyan bőség mint manapság. Gyakran nem volt hús, gyümölcs, cukor. Ma már ezek alapvetőek minden háztartásban, 30-40 éve nem volt így.
2012. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Uramisten! Ki mondta azt neked, hogy 30-40 éve "gyakran nem volt hús, gyümölcs, cukor"?

Nem..tévedés. 30-40 éve teljes árubőség volt Magyarországon: nem hiányzott a világon semmi. Az egzotikus gyümölcsöt is megvehetted, ha tudtad, hol keresd (ananászt, ilyesmit).

Amit te írsz, az kb. a '60-as évek kezdetéig volt igaz, akkor is csak részben. Abban az időben valóban nehéz volt bizonyos fajta húsokat (pl. belsőséget, májat, pacalt, tüdőt) beszerezni - és valódi narancs helyett gyakran csak ún. "kubai narancsot" lehetett kapni. De hogy ne lett volna cukor?! Volt, mindig, mindenütt.

2012. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy igaz a mondás miszerint jobb adni mint kapni.


Régen mikor kicsi voltam és elmentem a mamámhoz akkor mindig adott csokit ha volt nála, mindig kérdezte hogy mit főzzön nekem.


Másik mamám aki még él, a mai napig ad csokit ha kapott vkitől pl szülinapjára:) pedig már nem vagyok gyerek.

2012. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem..tévedés. 30-40 éve teljes árubőség volt Magyarországon: nem hiányzott a világon semmi. Az egzotikus gyümölcsöt is megvehetted, ha tudtad, hol keresd (ananászt, ilyesmit)."


Falun biztos nem... Akkor már elég jó volt a közlekedés, de még falu és város között így is óriási szakadék volt (és van ma is). Elhiszem hogy mondjuk Budapesten és nagyobb városokban már nem voltak problémák az ellátottsággal, de a vidékről ez nem modnható el...

2012. febr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Amit írsz, igaz. A városok mindig előnyösebb helyzetben voltak, de 30-40 évvel ezelőtt a falvak lakossága gyümölcsből/zöldségből még önellátó volt (és lehetett, mert a sáskahadak nem rabolták le a veteményeskertet, a gyümölcsöst, nem takarították be a terményt ahelyett, aki a munkájával előállította). A húsellátásra is igaz ez: az emberek többsége tartott sertést és baromfit: a füstölők és a tyúkólak kirablása korántsem volt még általános. Az ún. "háztájiból" tehát sok minden kikerült - cukor pedig falun is volt, amennyi csak kellett.

2012. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben van némi ösztön is, a közösség idősebb tagja gondoskodik a növekvő tagok jóltápláltságáról.
2012. febr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!