Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti szoktatok tévézni rendszere...

Ti szoktatok tévézni rendszeresen?

Figyelt kérdés
Kollégiumban lakom,minden szinten van tévé,de minden nap csak én nézem. Ez már nagyon régen feltűnt nekem. Mindennap este fél héttől fél tízig nézem az rtl klubot,a híradótól a barátok közt végéig. Benne van a mostani új Gyanú árnyékában,ami veszett jó,de a széf is jó volt,meg minden,amit héttől,főműsoridőben adnak. Aztán fókusz és barátok. Pénteken megasztár,szombaton csillag vagy x-faktor,mikor mi van. Meg amíg volt,való világ. Hétfőn Dr Csont és showder klub. Ennyit szoktam nézni. Egyetlen egy fiatal sincs,aki kijönne velem nézni. Nekem ez furcsa,mert otthon együtt,családilag is nagyon jókat tévézünk,röhögünk együtt a műsorokon,a nagyszüleim is tévéztek,a szüleim,a párommal együtt... Tehát nekem ez a természetes. Nem szeretnek már tévézni az emberek? Gondolom,ezeknek a fiataloknak a szülei se tévéznek,azért nem tévéznek ők se. Pedig régen,a hatvanas-hetvenes években az egész utca összegyűlt tévézni annál,akinek véletlenül volt egy fekete-fehér tévéje. Most meg a plazmatévék világában nem tévéznek? Vagy mégis?
2012. máj. 17. 21:36
 1/9 rajcziz ***** válasza:
Hát a hatvanas-hetvenes években a TV még nagy attrakció volt. Szerintem az embereknek a reklámokból van elegük, és ha valamit meg akarnak nézni, azt inkább internetről letöltik (most magamból indulok ki). A másik dolog pedig az, hogy ha van kedvenc sorozatuk, akkor általában nézik az új évadokat akár angolul, akár feliratosan, nem várják meg, hogy magyar szinkronnal adják le.
2012. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem,mert roppant igénytelenek a műsorok. A Való Világ pedig egyenesen gusztustalan,felháborító.
2012. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ha filmet akarok nézni, akkor vagy felveszem a digitévével vagy letöltöm. Régebben sokat néztem, főleg a CN-t, Minimaxot meg délután a Winnetou-t a TV2-n, de ez már elmúlt.
2012. máj. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pietrosol ***** válasza:
Nagyjából egy éve kapcsoltam be.
2012. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is sokat tévézek,főleg az amcsi MTV-t nézem,jó műsorok vannak rajta(Most megy a Beavis und Butshead):)Meg nézem még a pokol konyháját a viasaton,CN-t és a Nickelodeonra alszom el esténként:)Nekem amúgy nincs túl sok barátom,közösségben is régen voltam,úgyhogy fingom sincs,mi van az emberekkel,miért nem tévéznek.Amúgy akkor is szerettem a tévét,amikor volt társaságom,szóval nem ez pótolja az életemet,nyugi:)
2012. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretek már tévézni mióta van netem,ennek már több éve.
2012. máj. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem volt kábelnetünk, többet tévéztem. Amikor bekötötték a kábeltévét, folyton a rajzfilmcsatornákon lógtam, pedig inkább érettségire kellett volna készülnöm. ;)


Aztán kollégista lettem, és teljesen átrendeződött a tévéhez való viszonyom. Szinte alig nézem. Nyaranta kicsit élvezkedem a híradón, amikor az emberek szenvednek a melegtől - én fázós vagyok -, néha megnézek egy-egy régebbi filmet a Dunán vagy a Story4-en. (A farm, ahol élünk is régebbi film), vagy a természetcsatornákon nézek valamit. De, ha nekem lesz majd lakásom, nem biztos, hogy lesz benne tévé, ha másért nem, a DVD-k miatt.

2012. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 /Anita_'94/ ***** válasza:
Egyáltalán nem köt le a tévé, főleg az rtl, mtv, viva és társai. Ha bekapcsolom, akkor inkább sport és dokumentum csatornákat nézek. Bear Grylls, kézi- és focimeccsek, forma 1 és a macskás műsorok az animal planet-en. Kb ennyi érdekel...
2012. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én szintén azóta hanyagolom a tévét, mióta van laptopom és netem. amikor egyetemista lettem és elköltöztem otthonról, már fel sem merült bennem a kérdés, h szükségem lesz-e saját tévére.

a tévézés számomra őrjítően passzív egy kikapcsolódási forma, ha nem csinálok közben vmi mást is (firkálgatok, újságot olvasok, zenéket töltök le, rejtvényt fejtek, beszélgetek), nagyon unatkozom, előbb-utóbb elmenekülök vagy beszunyálok.

viszont, ha netezek, én irányítok. olyan témákban olvasok, amik iránt érdeklődöm, olyasmit pedig nem olvasok el, ami untat (mint a tévé esetében pl. a híradónál vagy a reklámoknál - ilyenkor azon kapom magam egy idő után, h csak nézek ki a fejemből) vagy játszok, nem pedig csak nézem, ahogy mások játszanak, azt a filmet nézem meg, amit szeretnék, nem azt, amit épp adnak, és azt is én választom meg, mikor.

2012. szept. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!