Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem divat már a szakáll?

Miért nem divat már a szakáll?

Figyelt kérdés
Most nem az ilyen kicsi körszakállra, meg egyéb hasonlókra gondolok, hanem a "rendes" szakállra. Miért ment ki a divatból? Vagy mi a gond vele? Főleg férfiaktól kérdezném, hogy számukra nagyon zavaró a szakáll viselése?

2012. máj. 17. 21:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
Az ápolt szakáll szerintem szép, nem kell a szakállas embert úgy elképzelni, mint egy törpöt a Gyűrűk Urából.
2012. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Most ha a fél méteres szakállra gondolsz akkor az a válaszom: az sosem volt divat. Ha megnézel régebbi képeket pár száz évvel ezelőttről, akkor is láthatod, hogy az emberek többségének az arca csupasz, maximum bajszuk van.

A kezelhető hosszúságú szakáll pedig szerintem nem ódivatú, elég sokan hordanak ilyet, csak hát több macera van a szakáll ápolással mint a borotválással. Engem pl már a saját pár napos borostám is szúr és idegesít :D

2012. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem mai a kérdés, de leírom a véleményem.

A szakállal nincs bajom, amíg ápolt. Páromnak van szakálla, és állandó vitát kelt közöttünk, mert ő b__szik rá, hogy hogy néz ki, csak ne kelljen levágnia, én meg agyvérzést kapok, ha valami rendezetlen, igénytelen. Az már más dolog, hogy a változó hosszúságú szőrszálak szerintem tök zavaróak, mert szúrnak is, plusz a szakállat mosni kell mindennap, mert másképp büdös. (számomra legalább is)


Szóval ez olyan, hogy jól néz ki a szakáll, ami karban van tartva, de ha nincs, akkor inkább borotválja le a tulajdonosa...

2015. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
62%
Hát, szerintem meg pont, hogy divatos manapság. Sajnos. Tele van ezekkel a majmokkal a tévé is, utca is, minden. Nem mintha nem állhatna jól némelyik embernek, de a többség, aki hordja, tipikus unalmas kommersz ember, akinek még a látványától is rosszul van az ember. Főleg, mert szakállal meg erőszakolt mély hanggal próbálják elérni, hogy férfinak tűnjenek. Szegényeknek nem szólt senki, hogy nem ettől lesz valaki férfi. Először is egyéniséget kéne inkább szerezni. (Már ha azt lehetne "szerezni".)
2016. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!