Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » , , Jó volna jegyet szerezni...

, , Jó volna jegyet szerezni és elutazni Önmagunkhoz. '' Hogy értelmezitek ezt az idézetet?

Figyelt kérdés

2012. máj. 15. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

jó lenne ismerni a szövegkörnyezetet és magát az írót vagy az előadót.

De az önmagunk hangsúlyozása sejteti számomra hogy egy önmegvalósítással foglalkozó valószínűleg keleti filozófiával érintett személy munkássága.


Szerintem a vágyat fejezi ki hogy megtalálja a valódi, lelki önazonosságát.

2012. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem keleti, hanem magyar...:D József Attila Hidd el, hogy nagyon szeretlek című verséből idéztem.
2012. máj. 16. 06:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak így önmagába, nekem azt jelenti, hogy legyen időnk és elkötelezettségünk odafigyelni önmagunkra, vagyis mivel többesszám, ezért igazából egymásra. (Mindenhová van időnk elutazni, akár repülővel, de egymásig nem jutunk el, ha csak egy méterre van a másik akkor se. Gondolom ezért a jegy és az utazás )


Utána néztem a szövegkörnyezetnek is: ez valakinek szól konkrétan. Valakinek akit szeret. Hirtelen nem tudtam megtalálni konkrétan kiről van szó, de ha a kedvesének írja akkor érthető...


Miért, neked mit jelent? :)

2012. máj. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát...én úgy értelmezem, hogy nem lehet jegyet szerezni önmagunkhoz, mivel azt mondja hogy ,,jó volna'', tehát feltételes mód.És mért pont elutazni? Mert annyira messze állunk önmagunk ismeretétől, hogy egy gyalogsétával nem lehet elérni önismeretünk állományát. Persze lehet, hogy hülyeségeket mondok, dehát a hibákból tanul az ember...
2012. máj. 16. 21:13
 5/6 Kafka válasza:
Szerintem ez az önmagától való eltávolodására utal. József Attila mindig kereste önmagát, meg a helyét a világban, de sajnos nem találta meg. A "jó volna" az a vágyakozás ez után, illetve a megvalósulás kilátástalansága. A "jegyet szerezni" talán valami olyasmi lehet, hogy ő magától erre nem képes, ezért valami segítségre lenne szüksége. Az Önmagához való utazás szerintem kicsit hasonló Karinthy Utazás a koponyám körül című művéhez. Önmagad megismerése a lényeg.
2012. máj. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kutyus70 válasza:
Az eredeti szövegkörnyezet ismerete hiányában csak találgatni tudok én is. "Jegyet szerezni" talán azt akarja jelenteni, hogy még az utat sem ismerjük önmagunk felé, tehát előbb meg kell ismerni-találni az utat. Aztán ha ez megvan, akkor legyen időnk foglalkozni önmagunkkal, megismerni önmagunkat, mert hogyan is érthetnénk meg másokat, ha még önmagunkkal sem vagyunk tisztában...?
2012. máj. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!