Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet az ellen tenni,...

Hogy lehet az ellen tenni, hogy ne kéregessék el mástól a leckét lemásolni?

Figyelt kérdés

És ha már szinte minden nap ez van?

Hogy lehet sértődésmentesen lerázni az illetőt?



2012. máj. 13. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sértődésmentesen sajnos nem lehet. De hagyd rá, ha megsértődik, nem tudsz vele mit csinálni, később úgyis rájön, hogy nem azért nem adod oda, mert bunkó vagy, hanem mert mégis csak dolgoztál vele. Mondd meg kerek perec, hogy nem adod oda, mert ráment a fél estéd, és hogy soha nem fogja megtanulni/érteni az anyagot, ha mindig csak lemásolja a házit. Kérdezd meg, hogy az érettségidet is le fogja-e másolni majd, vagy a szakdolgozatokat az egyetemen? Állj a sarkadra, aztán szépen abbahagyják a leckekéregetést.

De másik módszer, hogy közlöd, hogy neked sincs házid. :)

2012. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A saját lustaságáért ne téged okoljon & ne rád sértődjön meg. Ha mégis, az már nem a te sarad. :-)
2012. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Nekem volt egy barátnőm,ő b-s volt,én a-s.A mi bandánknak sosem adta oda a háziját,főleg nekem nem,nem tudom miért.Engem mindenki gyengének tartott.Bezzeg amikor a menők kérték el tőle,azoknak örömmel odaadta,mert megtiszteltetésnek érezte.Látszik,hogy engem nem vett semmibe.Elmehet a pics@ba.:(
2012. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez tök egyszerű: írd meg a leckét egyszer normálisan, magadnak, és írj egy kamut, amit teleírsz hülyeségekkel. Ez utóbbit add oda nekik. Nemsokára már maguktól sem fogják elkérni...:D


Amúgy: ez nálam is állandóan így volt. Jó tanuló vagyok, de nem voltam benne a klikkekben, ezért olyan is elkérte tőlem a leckét, aki amúgy egy szót se szólt volna hozzám. Elég szar érzés, hogy nem érdekli őket, hogy vagyok, mi van velem meg ilyenek, csak a lecke kell. Meg ha kérdezni akarnak valamit. Kb. csak egy lexikont láttak bennem... egy idő után szerintem nyugodtan megmondhatod az ilyeneknek, hoyg te elég sokat dolgoztál vele, ő is megcsinálhatja. Akár azt is mondhatod, hogy te szívén viseled a sorsát és azt akarod, hogy ő is tudja az anyagot, és azt csak úgy lehet, ha megcsinálja a leckét:D

2012. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó ötleteket adtatok. Csak némelyiket nem tudnám kivitelezni, pl: kamuházi írás mert munkafüzetbe, könyvbe van szinte az összes tantárgyból a házi, és most beírom a hülyeséget, ott radírozhatom ki és írhatom át...



Én szívemből megmondanám az összes kérincsélőnek, hogy álljanak le. Csak akkor biztos nem úsznám meg a hiszit.


És érdekes, mindig a legrosszabb tanulók kérincsélnek, az ok, hogy valami miatt ritkán nem tudja valaki megcsinálni, de véletlenségből ez nem lehet minden nap..


És már elegem van kicsit, hogy az illető rám se hederít, sose vagyok érdekes se semmi, de mikor házi kell, rögtön én vagyok a kedves, aranyos, segítőkész..


Nem tudom, ti sulitokban is van ilyen?

2012. szept. 15. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne akard megúszni a hisztit. Vagy kérj tőle te is valamit cserében, meglátjuk, akkor mit szólnak.
2012. szept. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm azt mondta, kérjek pénzt (!)


De mondtam, én azt nem akarom, mert egyrészt az illető nem fogja levágni belőle, hogy én nem akarom már ezt csinálni, másrészt tuti ilyen kis pénzéhesnek néznének, nekem meg nem kell az ő pénzük. Nem üzletelek. :)

2012. szept. 16. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!