Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Délvidéki magyarok! Milyen az...

Délvidéki magyarok! Milyen az élet nálatok?

Figyelt kérdés
Ez amolyan közvélemény-kutatás... :) Kíváncsi vagyok - ha van összehasonlítási alapotok - miben más ott élni, mint a mai Magyarországon? Nem csak a pénzre és a megélhetésre gondolok, hanem mindenre: mindennapok, ügyintézés, emberek stílusa, nyelvi "korlátok", fejlettség stb. Akármi jöhet, ami ezzel a kérdéssel kapcsolatos :) Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2012. máj. 3. 16:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És persze arra is kíváncsi vagyok, hogy melyik városból írtok! :)
2012. máj. 3. 16:48
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Délvidékről nem tudok nyilatkozni...


...de Vajdaságról igen.


Megélhetés - Az életszínvonal valamivel a magyarországi alatt van.


Ügyintézés - kevésbé agyonbonyolított, mint Mo-n.


Emberek stílusa - Rendesek, dolgosak, segítőkészek. Tényleg. Egy magyarországinak persze biztosan fura, mert a mentalitás azért egészen más, mint nálatok. De mi így szeretjük :) A multikulti itt nem új trend vagy jól csengő szólam, hanem több mint száz éves gyakorlatnak örvend. Lehet tőlünk tanulni.


Nyelvi korlátok - Hogy mik? Nem, köszönöm, nincsenek. Vajdaságban hat (6) hivatalos nyelv van használatban.

Fejlettség - Volt. És remélhetőleg feltámad újra. Én úgy érzem, hogy jó úton haladunk.


Várost nem írnék, maradjunk annyiban, hogy Észak-Bácska. :)

2012. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudtam eldönteni, hogy melyiket írjam, (Délvidék/Vajdaság) mert itt a GYK-n is vitatkoztak róla, hogy melyik a jobb elnevezés. :)
2012. máj. 3. 17:06
 4/12 A kérdező kommentje:
A nyelvi korlátokat pedig pont azért tettem idézőjelbe, mert nem csak egy nyelv a hivatalos. Nagyon köszönöm a válaszodat!!! :)
2012. máj. 3. 17:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vajdasági vagyok ( szintén Észak-Bácska )! Nem hagynám el SEMMI PÉNZÉRT az otthonomat.. nagyon szeretek itt élni, barátságos mindenki ! Imádom ezt a helyet :))
2012. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
En is eszak-bacskai vagyok es teljes mertekben igaza van az elso valaszolonak ment a zold pacsi :) es tenyleg igy van mindent jol mondott :)
2012. máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Orulok neki hogy meg vannak igazi bacskaiak es vajdasagiak akik szeretik az otthonukat "3 csillag az en hazam Bacska Banat Szeremseg" :D
2012. máj. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók a kommentek! Ez az amiről nem szólnak a hírek Magyarországon, csak arról ha valakit megvernek vagy valami incidens történik. Ha minden normális kerékvágásban megy (ahogy egyébként megy is több száz éve) az nem érdekes.


Én nem kétlem hogy vannak súrlódások de hol nem? Viszont divatos a médiában csak a rosszat felkapni, ezáltal torz kép alakul ki a valóságról...szomorú!

2012. máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ma 20:35:

Igazad van, általában tényleg az incidensekről szólnak a hírek, de ez ugyanígy van Magyarországgal is... Ha bekapcsolod a TV-t, mit hallasz? Gyilkosság Kulcson és Sopronban, halálra vertek egy 19 éves fiút Oroszlányban. Ja és a többi elmaradhatatlan dolog: több adó, benzináremelés, politika stb.... Mikor hallasz pozitív dolgot? Havonta egyszer-kétszer, de lehet, hogy sokat is mondtam. Sajnos ez van, a pozitív dolog nem hírértékű...

2012. máj. 9. 22:31
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként olyan jó látni, hogy ti szerettek ott lakni, ahol vagytok és nem vágyódtok el mindenhová... :) Ha itt(Magyarországon) megkérdezném ezt, akkor 80%-ban azt a választ kapnám valószínűleg, hogy "elmennék, amilyen gyorsan csak tudok".
2012. máj. 9. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!