Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit válaszoljak/hogy folytassa...

Mit válaszoljak/hogy folytassak egy beszélgetést akkor, ha egyszerűen nem tudok mit hozzászólni? (lent)

Figyelt kérdés
Például ha valaki lelkesen meséli egyik élményét,hogy egyik haverjával ezt és ezt csinálták,stb,meg olyan dolgok,amik engem abszolút nem érintenek(olykor nem is érdekelnek,de nem akarok bunkó lenni),akkor hogy folytassam a beszélgetést? Csak bólogatni tudok ezekben az esetekben és mosolyogni,de ilyenkor ha nagyobb társaságban vagyunk,elkezdenek egymással beszélgetni az adott témáról,és már nem is érdeklek senkit,egyszerűen unalmasnak és feleslegesnek érzem magam,meg kívülállónak. Mit csináljak?
2012. ápr. 29. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, és utána kérdezik, hogy miért vagy ilyen csöndben.. ezt annyira utálom! Egyébként nem tudom, de én is kíváncsi vagyok..
2012. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak kérdezz bele. Ha nem érdekel, akkor is. Az emberek imádnak magukról beszélni, ha azt akarod hogy fontosnak tartsák a társaságod, csak játszd el, hogy érdekel, amiről beszél.


Egyszerűen kérdezz bele a részletekbe. "és merre volt ez?", "kik voltak még ott?", "kinek az ötlete volt?", vagy tegyél hozzá semmitmondó dolgokat "jah, ez tök jó", "az jó lehetett", "ezt jól megcsináltátok", vagy ha valaki idegen a sztoriban, kérdezz róla "és őt mióta ismered?", "gyakran összejártok?"...stb.


Szóval csinálj úgy mint egy riporter, és mutass érdeklődést. Enyhe irigységet is mutathatsz, ez is tetszik az embereknek általában. "kár hogy én nem voltam ott", "király lenne egyszer nálunk is ilyen bulit csinálni"...stb.


Mindezt fordítsd át a te stílusodra és az aktuális sztorira.

2012. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah, és mégegy dolog: ha tényleg hidegen hagy a téma akkor is erőltesd meg magad. Ezek a haverságok akár meg is alapozhatják a jövődet, sosem tudhatod mikor kire lesz szükséged, mikor ki húz ki a sz*rból haveri alapon, szóval jobb az, ha nem vagy érdektelen számukra.
2012. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pietrosol ***** válasza:
Keress olyan társaságot,akik olyan dolgokról beszélgetnek,ami téged is érdekel.
2012. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!