Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van jelentősége annak, hogy...

Van jelentősége annak, hogy melyik nép milyen régi?

Figyelt kérdés
Sokan gondolják úgy, hogy attól lesz a népük nagyobb a többinél, hogy hosszabb ideje létezik. Tényleg fontos ez? A legöregebb nép is volt olyan fiatal, hogy sms-ben el lehetett küldeni a történelmét.
2009. jún. 22. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem,csak ha nemzetközi ügyet csinálnak belőle .pl:Románok,A200 éves történelmüket felszorozták ezerrel.
2009. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Bocs ,tízzel
2009. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
69%
Aki olyan hülyeségeket állít, hogy a szlovákoknak, vagy a románoknak csak 100 éves történelmük van, az szimplán idióta. Lehet, hogy országuk csak azóta létezik, de a szlovákok, illetve románok gyakorlatilag mindig is itt éltek, tehát magának a népnek van szép hosszú történelme, csak saját országuk nem volt. Amúgy nem hiszem, hogy ez alapján kéne különbséget tenni, inkább az számít, hogy az adott nép mit ért el történelme során, milyen pluszt adott a világnak.
2009. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, hogy érted az utolsó mondatod? Kissé ködös..............
2009. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értsd: olyan rövid történelme van.
2009. jún. 22. 20:24
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Minden egyes ember két másik ember leszármazottja. Azaz minden egyes ember egy igen régi néptől származik. A kérdés az, hogy mennyire vagyunk tisztában a saját kultúránkkal, mert azt érdemes őrizni.

No persze attól hogy valaki matyóhímzéses cuccban mászkál az utcán, még nem lesz több, mint mások, hiszen az egyetlen érték a tudás.

2009. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

"A200 éves történelmüket felszorozták ezerrel."


200 éves? Annál jóval több. A románok az i. e. I. sz. óta dokumentáltak. Gyakorlatilag a Balkán-félsziget déli részén élő római telepesek és az általuk asszimilált helyi trákok, illírek utódai.


A trákok nagy része göröggé asszimilálódott, egy másik része szlávvá, harmadik része bolgárrá, viszont egy kisebbik rész átvette a latin nyelvet és kultúrát. Ugyanígy az illírek, nagyobb részük a mai albánok elődei, kisebb részük viszont latinizálódtt. Ebből alakult ki a vlah (innen a magyar oláh szó) nép, mely a római idők után is megtartotta nyelvét, a latint. A nyelv erősen keveredett bolgár, albán, szláv szavakkal, de megtartotta latin alapjait, innen a mai román nyelv.


A XII. sz. környékén a dél-balkáni vlah nép nagyobb része elvándorolt északra, a Duna északi partjára, innen a terület neve Valahia (régi magyar neve: Oláhország). Sok vlah maradt a Balkán déli részen, ma is kb. 200 ezer vlah él Macedóniában, Bulgáriában, Szerbiában. A XIV. században megalakult saját államuk is, mely először magyar, majd török függőségbe került. Az 1870-es években lett végül nemzetközileg elismert független állam. A XIX. sz. során a romániai vlahok átvették a "román" nevet.


Ez a legelfogadottabb elmélet a románok származásáról.


A nem teljesen elfogadott dákoromán elmélet ehhez annyit tesz hozzá, hogy szerinte a mai Románia területén létezett római lakosság és az általuk romanizált dákok fennmaradtak, s ők a fő forrása a mai románoknak, a balkáni vlah bevándorlás csak kiegészítő elem volt.

2009. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként meg az államiság régisége nem igazán jelentékeny a ma szempontjából. A világ meghatározó hatalma manapság egy alig 200-éves ország. Nem pedig a többezer éves Irán és Egyiptom. Egyiptomi és iráni szemmel nézve a legrégibb európai államok is nevetségesen fiatalok.
2009. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
A világ valamennyi erdejében nincsen két egyforma fa. És nincsen két egyforma ember. Az egyenlőség természetellenes elméletét a gyöngék, a törpék és a tehetetlenek találták ki abból a célból, hogy saját színvonalukra kényszerítsék az erőset, a nagyot és a tehetségeset. Kísérletezhetnek vele ezer évig, akkor sem sikerül. A nagyból csak úgy csinálhatnak alacsonyat, ha levágják a fejét.
2009. jún. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

"A világ valamennyi erdejében nincsen két egyforma fa. És nincsen két egyforma ember. Az egyenlőség természetellenes elméletét a gyöngék, a törpék és a tehetetlenek találták ki abból a célból, hogy saját színvonalukra kényszerítsék az erőset, a nagyot és a tehetségeset. Kísérletezhetnek vele ezer évig, akkor sem sikerül. A nagyból csak úgy csinálhatnak alacsonyat, ha levágják a fejét."


Nem egyenlőségről van szó, hanem esélyegyenlőségről. Az emberek természetesen nem egyenlőek, csak jogilag azok.

2009. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!