Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van egyházi, vallásos...

Miért van egyházi, vallásos iskolában annyi metál rajongó gót?

Figyelt kérdés
Nem vettétek még észre?Furcsa...
2009. jún. 22. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Tapasztalatom alapján a vallási iskolákból vagy mély hívő, vagy igazi lázadó egyének kerülnek ki. A metálosok a nagyobb kontrollra nagyobb lázadással válaszolnak.
2009. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mert a metál, gót életérzés főleg tizenéves korban erősen a lázadáson alapszik. A másik az önmegvalósitás. Egy vallásos iskolában rendesen elnyomják az ember egyéniségét, pedig nem mindenki templomi egérkének születik.
2009. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
jópár fiú haverom van. osztálytársak, vallási suliba járnak. szinte az egészt osztályt ismerem. ők teljesen lesz@rják a vallást, isznak rendesen. nem egy füves van köztük. vagy koncertre járnak vagy diszkóba. szóval elég züllöttek már most is.
2009. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes... Én még nem vettem észre, hogy olyan sok lenne. Egyházi iskolába járt black metalos fiú ismerősöm azt mondta, azért ment oda, mert tetszett neki a 6 osztályos, illetve az iskola színvonala - tehát nem a vallás miatt. Nekem még a rendes iskola kontrollja is sok volt, meg is őrültem volna egy ilyen helyen. Habár, ez a srác azt mondta, volt olyan tanáruk, aki elnyomás helyett inkább elgondolkodtatni igyekezett őket, filmklubot szervezett stb. Én úgy vettem ki, tulajdonképpen szeretett oda járni!

Egyik barátnőm, szintén black metalos, katolikus leánygimnáziumba járt - neki szerintem nem tett jót az elnoymás, nagyon visszahúzódó lett, ok nélkül kevés önbizalommal...

2009. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

mindenütt van ellenzék nem tudtad lehetnek ott is ezt nem lehet előre kiszelektálni de ez igy van jol

ja és mert kevesebb már a hivő gyereek akit feltudtak volna venni a suliba kevés volt a jelentkező :)

2009. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a lázadó időszakban az ellen fordulnak amit beléjük próbálnak/próbáltak nevelni, s az egyházi neveltetés ellen elég gyorsan belebotlanak a dark dolgokba... én is azt tapasztaltam, valaki vagy nagyon hívő lesz, vagy nagyon belázad:)
2009. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém piarista suliba járt, a legnagyobb ateista képző a világon.
2009. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De jó ezt már én is régóta mondogattam! Nálunk volt egy nagyon népszerű rockerkocsma és a legtöbb törzsvendég (ráadásul a legdurvább arcok) a helyi Evangélikus gimibe járt. De aki nem rocker lett, az is a "nagyon benne vagyok az életben, minden hétvégén taccsrészegre iszom magam, és fűvel fával összefekszek" volt. Persze biztosan volt ott is tényleg olyan aki nagyon szent volt, de róluk nyilván nincs annyi pletyka, úgyhogy nemigen hallottam róluk. Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is azért van mert pont a lázadó korszakban kerülnek oda, és az egyházi sulikban szigorúbb szabályok szoktak lenni, mint máshol, szóval egyszerűen adja magát, hogy áthágják őket.
2009. jún. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is rocker vagyok(lány) és egyházi suliba járok, tavaly kerültem ebbe a suliba és egy kicsit féltem h ki fognak utálni a stílusom miatt, de az oszt.társaim fele rocker és metalos + ha körül néztem a suliban meglepődtem h egy csomó rocker, skinhead és goth jár ide...:)
2009. aug. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!