Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a MÁV dolgozók...

Mit gondoltok a MÁV dolgozók családtagjainak ingyenes utazásairól?

Figyelt kérdés

Engem nagyon felháborított, hogy ha a családban valaki a MÁV-nál dolgozik, akkor az egész pereputty ingyen utazgat... Örülök, hogy ezt meg akarják szüntetni.

Mit gondoltok?


2012. ápr. 24. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem az egész pereputty akar ingyen utazni, hanem a házastárs és a 18 év alatti, önálló keresettel nem rendelkező gyermek. Ez régi hagyománya a vasútnak. A vasutasok döntő többségét nem fizetik hülyére. Legalább ez a kedvezményük legyen meg. Aki meg sokat keres közülük, az vagy szolgálati autóval vagy saját kocsival jár. Akkor a kicsiktől miért sajnálod ezt a kis kedvezményt?
2012. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát igen ha valakiknek kicsit is segítenek, az már szúrja másnak a szemét
2012. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
77%

Miért baj? Talán azért, mert te is szeretnél ilyet de nem lehet?

Szerintem ez egyáltalán nem rossz. Ha már szegény ember a vasútnál dolgozik, ennyi igazán kijár neki!

2012. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy szocializmusból visszamaradt szokás, a világon nincs ilyen. :D
2012. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem sajnálom, csak úgy gondolom, hogy más is dolgozik kevés fizetésért úgy, hogy senki nem kap miatta akármit is ingyen...

Az én szüleim tanárok, még sincs ingyen a nyelvvizsgám...

2012. ápr. 24. 16:43
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem sajnálod,de azért vegyék el tőlük,mert ha más nem akkor ők sem...
2012. ápr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Jó nagy f*sz vagy. Te kérdezted, csak válaszolok.


Nem az egész pereputty utazik ingyen, csak a közeli családtagok ahogy már írták is. Engem az állandó jelegű irigység akaszt ki, amit a te példád is bizonyít, ha a másiknak kicsit jó akkor az már felháborító és tessékelvennitőleazonnal. Nincsenek agyonfizetve (sőt), ennyi hadd járjon már nekik.


Ja és nem, nem vagyok mávos, nem szeretek vonatozni, de az emberi f*szság irritál.

2012. ápr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha nem f*sz-oznál le, normális hangnemben írtam, úgy gondolom!!


Ha a MÁV termelné meg az az összeget, ami így "kiesik" a kasszából, semmi bajom nem lenne, de az adónkból kell kifizetnünk az ingyen utazgatást, az én adómból, a Te adódból (már, ha dolgozol) meg a szüleink adójából, ez a nem mindegy.

2012. ápr. 24. 16:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Valóban igazad van, elnézést kérek, kicsit elszaladt velem a ló, de állandóan ez megy mindenhol, és rohadtul elegem van belőle.


Egyébként a MÁV termeli meg (MÁV-Start, azaz a személyszállítási üzletág már 2éve nyereséges ), nem állami pénzből (a mi adónkból) megy.


Egyébként egy mozdonyvezető kevesebbet keres mint én keresek autószerelőként, ha én hibázok akkor maximum egy ember sérül meg, ha ő hibázik akkor több száz, nem kis felelősség van rajtuk.

Ugyanez igaz a pályamunkásokra, karbantartókra, az egész gépészeti és pályafenntartó személyzetre.

Így már más a helyzet nem?

2012. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Általában mindent az adókból fizetnek,ezzel az érvvel sokmindenbe bele LEHETNE kötni,abba is,hogy a nyugdíjasok ingyen utaznak a buszokon,a vonaton pár forint a jegyük,hogy miért kell egészégügyi ellátást biztosítani olyan embereknek,akik nem is érdemlik meg,hogy miért kell taníttatni a rossz gyerekeket stb.
2012. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!