Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor valakivel beszélgetsz,...

Amikor valakivel beszélgetsz, mennyire intenzíven tartod vele a szemkontaktust?

Figyelt kérdés
folyamatosan a szemébe nézel? néha eltekintesz? bele se nézel a szemébe?

2012. ápr. 21. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A szemébe nézek.
2012. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Helyzettől függ. Ha egymás mellett sétálunk, akkor csak néha pillantok felé. Ha egymással szemben ülünk, akkor is egy idő után elnézek róla, mert nem tudok gondolkodni és tovább beszélni, ha közben valakinek a szemébe nézek. De ez témától is függ... meg attól, hogy épp melyikőnk beszél. Ha a másik beszél, akkor általában rá nézek, ha én beszélek, akkor inkább elnézek másfelé. Kivéve, ha valamivel "megszólítom", vagy ha valamit nyomatékosítani akarok.
2012. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én soha se tudom, hogy meddig tartsam a szemkontaktust:\ ha a tanáraimmal beszélek, mindig úgy a szemembe néznek (ráadásul szünet nélkül), hogy szinte minden titkomat kiolvassák:D
2012. ápr. 21. 19:48
 4/6 rajcziz ***** válasza:
Az első néhány percben folyamatosan, szinte pislogás nélkül. Addigra eldől, hogy érdemes-e folytatni vele a beszélgetést. De a szemkontaktust végig tartom - így nehezebbre esik a másiknak hazudnia. De azért szituációtól függ.
2012. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha vkivel komolyan beszélgetsz, akor nézz a szemébe.
2012. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a másik fél beszél, akkor szinte végig őt nézem, de néha elpillantok, ha én beszélek, akkor csak néha nézek a szemébe, mert "zavarba jövök", bár nem ez a legjobb kifejezés rá, de hasonló érzés.

Zavar, ha valaki egyfolytában néz, rám mered, és nem pillant el máshová, az ilyen emberekkel nem is szeretek beszélgetni. Nem érzem jól magam, ha szinte pislogás nélkül néz valaki és főleg ha ez a valaki olyan, hogy 30 cm közelre jön a fejemhez, és úgy bámul.. :/

De ha fontos dolgot közlök valakivel, akkor végig a szemébe nézek, de ha pl buszon ülünk egymás mellett akkor nem fordulok 90 fokot, és bámulom a másikat :D

2012. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!