Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen züllött, gátlástal...

Miért ilyen züllött, gátlástalan, romlott a 96-97-98 Stb. -korosztáy?

Figyelt kérdés

Ma történt velem egy eléggé érdekes eset, a buszon elém ült két korombeli lány. ( 19 vagyok ) Egy-két megállóval később felszállt a buszra 2 kis csitri, nálunk jóval fiatalabbak, talán általános iskolások. Az egyik ordítva-vinnyogva utasította a másikat, hogy hova üljün. Erre az egyik előttel ülő lány rászólt, hogy ne ordibáljon a buszon, mert zavarja a többi utast. A kislány olyan szavakkal válaszolt vissza, amiket mi az ő korában biztos, hogy nem használtunk, talán nem is ismertünk... Utánna egy magasabb részre ment és elkezdte kioktatni a körülötte lévő hasonló korú társait, az előttem ülőkre lenéző pillantásokat vetett és fölényesen mosolygott. Továbbra se fejezte be a visongó beszédet, puffogott és forgatta a szemeit, nagyképűen rázta magát ide-oda. Ha én lennék az anyja vagy a nővére, istenemre addig ütném, amíg mozdul. Hogy lehet, hogy semmi tisztelet sincs benne idősebbek iránt? Mikor az előttem ülő lányok leszáltak, utánnukkiabálta, hogy "K*rva!" és középső*jjat mutatott nekik az ablakon keresztül. ( Akkor már nagyobb volt a pofája )


Ezen kívűl lenne még egy eset, ami teljesen kétségbe ejtett. Nemrég volt "szerencsém" részt venni egy születésnapon, ahol a legtöbben 3-4 évvel voltak nálam fiatalabbak. Ittak, drogoztak, cigiztek, találomra smároltak. Egy csaj (15) egy pasi (17) ölében ült, ott mindenki előtt tárgyalta ki, hogy két hét után elérkezettnek érzi az időt, hogy lefeküdjenek... Hát csak néztem. Arról nem is szólva, hogy a szülők tömik őket pénzzel, így ezt az életmódot nem esik nehezükre élni. Sokáig el vannak engedve, bandáznak, verekednek... Sokan már 15 (!) évesen piercinget viselnek, 16 éves korukra a lányokon végig ment a fél város. Az az ijesztő, hogy nem túl sok idő ez a 3-4 év korkülönbség ahhoz, hogy "generációs szakadék" jöjjön létre, de én mégis nagynak érzem a távolságot, pedig nincs köztünk sok korkülönbség. Hol vannak a kedves szülők? Rendben van ez így? Szerintem szánalmas. Én 15 évesen mentem el először egy házibuliba, fél1-re már otthon kellett lennem. 17 éves koromtól váltak rendszeressé a partik, akkor is mértékkel. 3-ra taxival haza kellett mennem. Nem mondom, hogy mintaéletet éltem volna, de olyat semmiképpen sem, mint ami most megy.


Önöknek mi a véleménye a témáról? Esetleg vannak hasonló korú gyerekeik? Hogyan nevelik őket?


2012. ápr. 20. 18:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%

Szerencsére azért nem az összes lány züllik el ebből a korosztályból, pl a '96-os születésű húgom totál normális. Viszont az évfolyamtársai között vannak érdekes figurák...

Én '93-ban születtem, épp hogy betöltöttem a 19-et (szerdán:D), úgyhogy nem vagyok sokkal idősebb náluk, de érezhető a különbség. Az én középsulis osztálytársaim (zömében '92-'93 születésűek) normálisak voltak, még a vadabb csajok is úgymond "lájtosabbak" voltak a mostani 15-16 éves csajokhoz képest. Érdekes... Nem tudom, mitől van ez, mitől alakul ki - nem gondolom, hogy feltétlen a szabadelvű nevelésből adódóan. Én is elég liberális nevelésben részesültem, mégsem lett belőlem mindenki nőcskéje.

Ha egyszer, sok év múlva netán lányom lesz, nagyon remélem, hogy normális, értékes ember válik belőle, nem egy ribi.

2012. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha továbbra is így gyorsul a "generációváltás" akkor nem 2050-ben hanem már 2020-ban jön divatba a kecskeszex. :D

Ez így elég sarkított megfogalmazás, de gondoljatok bele az eddigi generációk közti erkölcsi szemléletbeli különbségekre, ahol most tartunk és ez a tendencia még tovább gyorsul, 2020-ig tényleg animalszex (vagy majd a köv. években kitalálnak vmi hasonlóan perverzet) kaliberű jönnek divatba.

2012. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem az internet miatt. Túl sok nyugati filmhez, sorozathoz meg videokliphez férnek hozzá.

Megnézik a Gossip Girl-t ahol 25 éves színészek alakítanak 15-éveseket és azt hiszik hogy lifben kefélni egy életstílus. Erre nincs ráhatása a szülőnek.

Az én szüleim sem tudják hogy a 13 éves húgom az Emberi százlábút nézte múlt szerdán suli után egy illegális online filmnéző oldalon.

2012. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

Jó a kérdés, a választ leegyszerűsíteném:


Azért mert a szülő is degenerált :D Ott füstölög a cigaretta a kezében és arra utasítja a gyerekét,hogy ne cigizz.. Hát ez egy hiteles képet fest a szülőkről?


Erre szokták az értelmesebb emberek azt mondani, hogy nem csak gazdasági hanem kulturális válságban is vagyunk! Nem is kicsit, az építő hozzáállás mintha elkezdene kiveszni....


Itt az 1900as évek vége felé egy olyan tabu döntögetési láz indult meg, hogy mára ledöntöttünk minden falat, most meg a romjaik között lézengünk :D Nincs mi alapján éljék az életüket a felnőttek, akkor a gyerekeken miért csodálkozunk, hogy nem találnak utat maguknak? Nincs mibe kapaszkodjanak, dolgozni alkotni nehéz, rombolni könnyű és mivel tartásuk sincs, se semmilyen alkotási vágy így marad az, hogy értékét veszti a szemükben minden vallás, minden jóság, minden tudás, minden ami minket emberré tesz :D Aztán majd, ha kiélték magukat mehetnek 8 órába rakodómunkásnak vagy droidnak a junixba meg egyébb szr helyekre és ott keménykedhetnek...Te jó ég mennyi idióta primitív embert láttam már ilyen helyekről kijönni... ezekkel egy buszon se utazok szívesen, inkább járok bicajjal.

2012. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az van, hogy az első történet, ami a buszon zajlott, az egy olyan dolog, hogy ezek a kislányok ettől nagyon nagynak hiszik magukat, egészen addig, amíg valaki jól meg nem ruházza őket. Viszont ahogy írod, ha te lennél az anyja... nos, szerintem az anyja előtt nem így viselkedik, ezt bármibe le merem fogadni. Lehet, hogy a szülő sem a nevelés csúcsa, de azt se mondanám, hogy minden esetben arról van szó, hogy a szülő tojik a gyerekre. Nekem aztán tényleg normális szüleim vannak, de 15-16 évesen (azaz már kereken 10 éve) én is ki tudtam fordulni magamból, ha épp nem voltak ott - igaz, azért nem ilyen módon.


Egyébként kérdező, amikor te 15 éves voltál, akkor is szép számmal voltak ilyen típusú tinik, csak te nem közöttük forogtál. Sőt, amikor én voltam 15 éves, akkor is voltak ilyenek. Csak aztán felnőttünk.

2012. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
hová züllött ez a világ, hogy már a tizenévesek is ilyen prűdek :P
2012. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sajnos a legtöbben ilyenek..

Én 99'-es születésű vagyok, 13 éves fiú, de sosem voltam olyan, mint a többiek. Én sosem arra vertem a mellem, ha naphosszat Facebook előtt ülök, vagy hogy hány "csajom" volt..

Őszintén szólva, szerintem jobb is így. Igaz, hogy sok barátom nincs,mert "különc" vagyok, de csak nekem lesz jobb.Lehet, hogy most menő dolog a nemtanulás, és a pózolgatás FB-n, de ha majd nem veszik fel őket sehova, meg megerőszakolják őket a pedofilok, akkor nézhetnek majd nagyot..Nekem erről ez a véleményem, de nem nagyon akarok beleszólni, hisz a 13 életévemmel nem mondhatom, hogy nagy élettapasztalatom van.


Szép jó estét mindenkinek.

2012. ápr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%

Most majd jön néhány vén csóka, hogy a fiatalok mindig is züllöttek voltak, aztán normális felnőttek lettek belőlük...:D



Hát, ezekből szerintem biztos soha nem lesznek azok. Egyszerűen az van, hogy nőnek, mint a dudva, mindent megkapnak anyagilag és semmit nem kapnak lelkileg. Útmutatást, beszélgetést, nevelést. Innentől kezdve bandákba verődnek és a saját szabályaik meg az egymástól eltanult torz viselkedésminták szerint élnek, egymást sodorják bele mindenféle szélsőséges hülyeségbe. Másolják a stresszes, a saját problémáikat megoldani nem tudó felnőttek életét, meg azokat a vázlatos, fogyasztásra szánt média-személyiségtípusokat, amiket a TV-ben látnak. Azt hiszik, azáltal, hogy egyre hamarabb kezdenek el egyre rusnyábban beszélni, cigizni, inni, drogozni, szexelni, belépést nyernek a felnőttek világába és megvalósítják önmagukat. Sajnálom őket, mert érzelmileg mérhetetlenül buták lesznek, a lelkiviláguk teljesen sekély. Lehet, hogy azzal, hogy most baromi agresszívek és gátlástalanok, el tudnak majd érni rövidtávú sikereket az életben, mert a normális emberek kitérnek az útjukból, de soha nem tesznek majd szert annyi önismeretre, bölcsességre, hogy igazán átlássák majd az életük problémáit és boldogan élhessenek. Birkák lesznek, akiket arra terel majd mindenki, amerre az érdekei megkívánják.

2012. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem tudom, mire alapozod ezt az állítást. Hogy kinek van igaza, azt maximum az idő tudja bizonyítani, addig meg legfeljebb arra lehet hagyatkozni, hogy korábban is voltak ilyen típusú fiatalok (én 25 évesen nem érzem magam olyan "vénnek", ahogy te fogalmaztál, és szerintem azért amikor én voltam ennyi idős, az nem is volt olyan réééégesrééégen), és meg lehet nézni, hogy milyenek lettek. Viszont egy most normálisnak látszó felnőtt homlokára nincs ráírva, hogy kamaszként hogyan viselkedett.

Egyébként pedig az, hogy valaki ordenáré módon viselkedik, az nem egyenlő azzal, hogy buta is lenne.

Abban egyetértek, hogy nagyon sok fiatal van, aki nem kap a családjától elég figyelmet, ezért közülük sokan elkallódnak. De az ilyen jellegű deviáns viselkedés kamasz korban azoknál is előfordul, akiknek amúgy egészen normális családjuk van. Pusztán arról van szó az ő esetükben, hogy egyre magasabb az ingerküszöb, ezért egyre borzalmasabb dolgokat kell ahhoz csinálniuk, hogy rosszallást váltsanak ki másokból, hiszen erre megy ki a játék, nem másra.

2012. máj. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

"Miért ilyen züllött, gátlástalan, romlott a 96-97-98 Stb. -korosztáy?"


Márt te biztos legalább húsz évvel idősebb vagy, pont azért.

2012. máj. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!