Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen züllött, gátlástal...

Miért ilyen züllött, gátlástalan, romlott a 96-97-98 Stb. -korosztáy?

Figyelt kérdés

Ma történt velem egy eléggé érdekes eset, a buszon elém ült két korombeli lány. ( 19 vagyok ) Egy-két megállóval később felszállt a buszra 2 kis csitri, nálunk jóval fiatalabbak, talán általános iskolások. Az egyik ordítva-vinnyogva utasította a másikat, hogy hova üljün. Erre az egyik előttel ülő lány rászólt, hogy ne ordibáljon a buszon, mert zavarja a többi utast. A kislány olyan szavakkal válaszolt vissza, amiket mi az ő korában biztos, hogy nem használtunk, talán nem is ismertünk... Utánna egy magasabb részre ment és elkezdte kioktatni a körülötte lévő hasonló korú társait, az előttem ülőkre lenéző pillantásokat vetett és fölényesen mosolygott. Továbbra se fejezte be a visongó beszédet, puffogott és forgatta a szemeit, nagyképűen rázta magát ide-oda. Ha én lennék az anyja vagy a nővére, istenemre addig ütném, amíg mozdul. Hogy lehet, hogy semmi tisztelet sincs benne idősebbek iránt? Mikor az előttem ülő lányok leszáltak, utánnukkiabálta, hogy "K*rva!" és középső*jjat mutatott nekik az ablakon keresztül. ( Akkor már nagyobb volt a pofája )


Ezen kívűl lenne még egy eset, ami teljesen kétségbe ejtett. Nemrég volt "szerencsém" részt venni egy születésnapon, ahol a legtöbben 3-4 évvel voltak nálam fiatalabbak. Ittak, drogoztak, cigiztek, találomra smároltak. Egy csaj (15) egy pasi (17) ölében ült, ott mindenki előtt tárgyalta ki, hogy két hét után elérkezettnek érzi az időt, hogy lefeküdjenek... Hát csak néztem. Arról nem is szólva, hogy a szülők tömik őket pénzzel, így ezt az életmódot nem esik nehezükre élni. Sokáig el vannak engedve, bandáznak, verekednek... Sokan már 15 (!) évesen piercinget viselnek, 16 éves korukra a lányokon végig ment a fél város. Az az ijesztő, hogy nem túl sok idő ez a 3-4 év korkülönbség ahhoz, hogy "generációs szakadék" jöjjön létre, de én mégis nagynak érzem a távolságot, pedig nincs köztünk sok korkülönbség. Hol vannak a kedves szülők? Rendben van ez így? Szerintem szánalmas. Én 15 évesen mentem el először egy házibuliba, fél1-re már otthon kellett lennem. 17 éves koromtól váltak rendszeressé a partik, akkor is mértékkel. 3-ra taxival haza kellett mennem. Nem mondom, hogy mintaéletet éltem volna, de olyat semmiképpen sem, mint ami most megy.


Önöknek mi a véleménye a témáról? Esetleg vannak hasonló korú gyerekeik? Hogyan nevelik őket?


2012. ápr. 20. 18:19
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy nem mind, de a nagytöbbségük !!!
2012. ápr. 20. 18:25
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell, hogy értdesk. Én 21 vagyok, tehát nekem sem volt olyan rég, hogy én lettem volna 14-15. Pont ma gondolkodtam azon, hogy ugyebár mostanában már 13 évesen keményen sminkelik magukat a lánykák. NOs, mi a középsuliban nem sminkeltük magunkat max. némi szempillaspirál meg szemhéjpúder volt, de úgy, hogy ennél többet még a menőcsajok sem használtak. Csak a szakmukások kenték magukat. Itt meg meg lehet nézni, 13 évesen már alapozó, korrektor, van minden. És még büszkék is magukra.


Amúgy én ismerek ilyen szülőket, akik hagyják, hogy 15 évesen már a pasijuknál aludjanak a lányaik, meg hasonlók. Érdekes, mert amúgy nagyon kis aranyos, kedveske anyukákról van szó, akik elvileg nem tojnak a gyerekre, csak azt hiszik, hogy ettől ők lesznek a szuperanyák. Hát, ezt elcseszték, mert ribit nevelnek a saját lányaikból és még tapsolnak is hozzá...

2012. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, joggal aggódó, 19 éves Kérdező!



Az érzelmi-, erkölcsi nevelés a család feladata (lenne.)

A mintanyújtás építhetné, alakíthatná ki azt a "fékrendszert", ami a viselkedésünket szabályozhatná.

Az elektromos pásztorok felügyelte, manipulálta gyerekek, fiatalok nagy száma vajon mit profitálhat hosszabb távra?


A kamaszkor sok-sok újdonságot hoz egyébként is a korosztály életébe, de nekünk szülőknek illene észre venni a "vadhajtásokat" és "lenyesegetni". Ha van időnk, igényünk, odafigyelésünk.


Ma már az a "lázadó", aki normális akar maradni ebben a sok szempontból deviáns társadalmi-, mikro környezetben.

2012. ápr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 vagyok.

Sose értem ezeket az embereket. Egyszerűen szánalmas amit művelnek. De én leginkább a szülőkön vagyok kiakadva.

Úgy elbeszélgetnék párral, mégis mit gondolnak? Hogy lehet hagyni, hogy így elzüllődjön a gyerek...

2012. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
És az én osztályomban is bőven vannak még ilyenek.
2012. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt látják mindenhol, a médiában is, ezért vakon követik. A család pedig sokszor nem tud mit tenni, mert nincs rá lehetősége. Azok a szülők akik kénytelenek estig dolgozni mindennap, hogy legyen mit enniük mégis hogyan tudnának egész nap figyelni a gyerekükre? Próbálnak mindent megadni nekik és ez lesz belőle. A gyereknek kellene épp ésszel gondolkodni, nekem is sikerült, bárkinek menne.
2012. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én most lettem 26, pasi vagyok, de 15 éves koromban még nagyban a szüleim diktáltak. Ha elmentem a haverokkal, szintén meg volt szabva h mikorra kellett hazaérnem, ha sokat késtem akkor bünti.

Nem volt ilyen össze vissza smárolás. Piálás akkor is volt, igaz azért csak szolidan.

A mai fiatalság ezen része egy határ szánalom. Az utcán is csak köpködni tudnak, meg "menőzni". Meg beszólni, de azt nagyon. Kötekednek, aztán ha kapnak 1-2pofont, akkor egyből furán néznek.

Az idősebbek iránti tisztelet szikrája sincs bennük. Szánalom.

A szexről nem is beszélve..azt sem tudják mi az, h kell védekezni, mik a veszélyei. Persze ha megtörténik, mert muszáj elveszteni a szüzességet 13-14 évesen, utána jön ide gyakorira a kérdés h "most terhes a csajom, lehetek terhes? stb."

Hiányzik belőlük a nevelés, nagyon szabadon vannak engedve. Nekem azt tanították a szüleim, h az idősebbet tiszteljem, ne legyek ilyen kőbunkó. Szerencsére nem is lettem.

2012. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
39%
ez minden korosztályra igaz, ugyanígy ugyanilyen számban vannak ilyenek a te és sokkal idősebb korosztályban is. ember, kondicionálás válogatja, attól még hogy sok sznobbal találkozol nem kell általánosítani mert az átlag az nem ilyen.
2012. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért de a médiában hol látsz olyat, hogy 15 évesen túl kell lenned a hetedik pasidon, piercinget kell viselned, piálnod, cigizned, drogoznod kell, ahhoz hogy jó fej legyél? Pont hogy állandóan ezek ellen hívják fel a figyelmet. Minden tiniújságban, tiniknek szóló műsorokban ezt pofázzák már mióta, hogy ne cigizz, ne siesd el a szexet, stb. Az hogy szerencsétlenek agyáig nem jut el az infó, arról nem a média tehet.


Szerintem csak egy részben a szülők hibája. Ha a gyerek belekeveredik egy olyan társaságba, ahol ilyen hasonlóan szánalmas, primitív hülyegyerekek vannak, mint amilyet leírtál, akkor óhatatlanul eltanulja ezt a viselkedést. Különben nem lesz "menő" és akkor nem lóghat velük. Tehát főként a baráti körön múlik.


A mi társasházunkban is lakik egy család. A kiscsaj talán 13-14 éves lehet, felhordja a "raj" barátait, összefirkálják a falakat, a kapuajtót, cigiznek a lépcsőházban (pedig ki van téve a Tilos a dohányzás! tábla) hallgatják a telefonról a zenét, trappolva jönnek fel a lépcsőn. Rohadt idegesítőek. Pedig én is csak 17 vagyok. Persze az anyja nincs itthon egész nap, volt hogy több napig nem jött haza. (Gondolom az apja vigyáz rá, dehát ennyit ér...) Felment néhány lakó szólni az anyukának, hogy elegük van a kiscsajból. Azt a választ kapták (onnan tudom hogy az egész ház zengett, úgy üvöltött) hogy foglalkozzanak a saját dolgukkal, és hagyják őket végre békén...

2012. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Azt azért meg kell jegyezni, hogy nem minden 14-15 éves ilyen. Én 15 vagyok, bulikba csak ritkán megyek, akkor is nyolcra legfeljebb kilencre itthon kell lennem. Igaz, inni szoktam de mértékkel, még sohasem voltam úgy igazán bebaszva. Nem cigiztem, nem drogoztam, nem is áll szándékomban, habár füvet kipróbálni többször is lett volna lehetőségem.

Pc-m nincsen, szerintem nem is engednék. Van egy nagyonkemény 4mm-es fültágítóm ami szerintem ekkora is marad. 16 éves koromig a hajamat se festhetem. Amikor elkezdtem sminkelni (szemceruza, szempillaspirál) akkor az nagy össznépi felháborodást keltett a családban.

Szűz vagyok és még egy ideig így is szeretnék maradni. Az előző kapcsolatomnak azért lett vége mert az exem nem bírta felfogni, hogy 15 évesen 1-2 hét után még nem áll szándékomban lefeküdni vele.


Nekem is vannak ilyen elzüllött ismerőseim, de szerencsére nincsenek sokan.

2012. ápr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!