Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pécs-Hird-ről vélemények?

Pécs-Hird-ről vélemények?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
leginkább mik érdekelnének róla ,földrajzi koordínátái esetleg ?
2012. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
te idióta, nem tudsz olvasni ? vélemények
2012. ápr. 11. 18:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kint van. Kocsival el lehet ott lenni, de onnan a bejárás borzalmas. Bár hivatalosan Pécshez tartozik, de eléggé különálló település. Inkább csak közigazgatásilag része Pécsnek.

Nem vagyok amúgy arra nagyon ismerős, csak annyiban, hogy ott megy keresztül a hosszúhetényi busz, meg régebben tartottak ott egy kisebb zenei fesztivált, amit nagyon szerettem, akkor meglátogattunk egy helyi kocsmát :D

Meg ott lakott egy régi osztálytársam. Amennyire tudom, Hirdnek is megvan a jobb része, meg a gázosabb része, bár ez szerintem a legtöbb falura igaz. Mert hát szerintem tényleg inkább olyan, mint egy falu, és nem mint Pécs része. Szóval nem valami városias hely.

2012. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Helyi járat jár pécsről, nem szörnyű a közlekedés.

Kertes házak vanna a főutca mentén. Az alsó (Pécs felőli) vége szebb. Akkora, mint egy kisebb falu.

2012. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, jár helyi járat, de azért attól még nem egyszerű a közlekedés, hiszen nincs közvetlen járat a belvárosból, iskolák, egyetemi épületek környékéről, meg a hirdi járat amúgy sem jár gyakran. Erre értettem azt, hogy nem valami pazar a közlekedés. Ha reggel lekésed a buszt, akkor ez van, maradsz ahol vagy, vagy mész gyalog (egyszer bementem onnan gyalog a városba, nem egy laza ötperces séta).
2012. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pécsen is át kell szállni legalább egyszer, ha nem a belvárosban laksz. Ha a budainál átszállsz egy kettesre, az szinte bárhova elvisz. Én pécsi vagyok, mégis 2-3 busszal járok suliba.
2012. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ezt értem, jártam én is 2 busszal, sokan mások is járnak, de ez még nem azt jelenti, hogy Hirdről jó a közlekedés. Az ember vagy megszokja, vagy máshova költözik, ha tud.

Azért ha az ember Hirden lakik, de a belvárosban, vagy mondjuk uránban dolgozik/tanul, akkor onnan nem ugrik haza, ha van két szabad órája. Ilyenekre gondolok. Vagy pl. arra, hogy oda éjszakai járat se megy ki, a közelebbi városrészekre viszont igen (kertváros, uránváros, fehérhegy). Szóval olyan, mintha az ember egy másik településen lakna, csak közigazgatásilag mégis Pécshez tartozik, és oké, helyi járat megy oda is, de azért ez mégse olyan, mint uránban vagy meszes/fehérhegyen, hogy várok egy kettest és bent vagyok, vagy kertvárosban, ahol vársz egy hármast, hatost, hetest, és bent vagy, mert 10-15 percenként jár.

Ettől még persze élnek ott is emberek, közlekednek is, de szerintem nekik akkor is nehezebben megoldható a tömegközlekedés. Nekem ez negatívum lenne, de van, akit nem zavar.

2012. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És a lakóközösség milyen ?
2012. ápr. 13. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!