Milyen a németek viszonya az alkoholhoz?
Nyilván nem lehet általánosítani, de azért nagy vonalakban elmondható, hogy pl. Olaszországban nem "divat" a részegség, viszont a mindennapi bor az ebédhez elengedhetetlen.
Oroszországban és az északi országokban viszont elég sokan alkoholizmusban szenvednek. Németország inkább az olasz példa, vagy ilyen szempontból (is) északi ország?
Azt nem tudom, hogy északi vagy olasz típusú, de ezek a megfigyeléseim:
-Rengeteg sört isznak, még a nők is és a fiatalok is. Viszont az ottani sör sokkal hígabb vagy hogy mondjam, kevesebb alkoholt tartalmaz, ezért attól nem szoktak berúgni.
-Iskolás "gyerekek" ott is piálnak részegségig, és ami undorító, hogy a nagyvárosokban tele van minden üvegszilánkkal, mert eldobálják részegen az üvegeket az utcán.
-Felnőtt emberek, normális családok rendszeresen fogyasztanak jó minőségű italokat, főleg borokat, és beszélgetnek akár otthon, akár étteremben. De nem részegedésig. Ez a kultúrált italfogyasztás ott jobban működik. Nem a részegség a cél.
-Előzőtől függetlenül rendes családok tagjai is képesek egy egy születésnapi összejövetelen többet inni, és berúgni, de nem gyakori.
-Amiben teljesen különböznek magyaroktól, az az, hogy A NÉMETEK NEM ÜLNEK ITTASAN AUTÓBA. Képesek felmérni azt, hogy szédülten bárkit elüthetnének, magukat is összetörhetik, meg a büntetés is biztos nagy. Magyarországon folyton attól kell rettegni, hogy mikor üt el egy részeg...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!