Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A barátom Luandából jött, itt...

A barátom Luandából jött, itt is tanul. Családjával élt itt kb 3éve. Lejárt a vízuma, vissza kellett mennie, meg lett igényelve az új vízum, már lassan 2hónapja, de még semmi hí. Ha össze szeretnénk házasodni, vissza jöhet-e, és kaphat-e vízumot?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugye,nem azért akar ez a pasi veled összeházasodni,hogy megkapja a vízumot?Én azért óvatos lennék.
2012. ápr. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Neeem :)
2012. ápr. 6. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Angolai Nagykövetséggel biztos beszéltetek. Mit mondtak? És mi tart 2 hónapig? Ha itt nem került bajba, biztos kaphat vízumot. Csak akkor az már másfajta lesz, esetleg rövidebb ideig lesz érvényes. Gyorsan kell majd intézni a tartózkodási engedélyt. Nagyon sokan azt hiszik, hogy a házassággal állampolgárság, vagy más jár. Lehet, hogy a magyar felmenőket felmutatóknak igen, nem tudom. De afrikaiaknak nem. Aki ezzel jön, nyugtasd meg. Egy dolog KÉRHETŐ, az az 5 éves tartózkodási kártya. De akkor olyan szigorú vizsgálat veszi kezdetét, mint a filmeken látni. Mindenről kikérdeznek, plusz személyesen is meglátogatnak néha. A Bevándorlási Hivatal szigorú. Persze, ezzel nincs baj, ki kell szűrni a csalókat.

2012. ápr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia! Hát a házassággal kapcsolatban nem beszéltünk még senkivel.Igen 2hónapja tart már az ügy,de még semmi hír nincs.Nem hívták még be sehova...Meddig húzódhat ez el?Persze,én megértem hogy a csalókat szűrni kell,csak az nem fair,hogy olyanok szenvednek ez miatt,akik becsületesek.Bármit megtennék,csak hogy visszajöjjön.Nem bírom már idegileg ezt. :(
2012. ápr. 8. 11:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Vízummal kapcsolatban nincs tapasztalatom, mert az én férjemnek tartózkodásija volt. De azért furcsa, hogy 2 hónapig nem reagálnak. Valamit szoktak. Hozzál még papírt, igen vagy nem, stb. szerintem nyugodtan érdeklődj Te is. Biztos van valami hivatkozási szám, ami alapján lehet érdeklődni. Nem számonkérve őket, nehogy megsértődjenek. Pl. sok leveleteket elkevertek a postán, ezért érdeklődsz. Ilyesmi.

2012. ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a tartózkodási engedélyt is ilyen nehezen adják meg? Vagy ha mondjuk elutasítják a vízumot,akkor kap helyette tartózkodási engedélyt?
2012. ápr. 8. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez ebben a sorrendben kérhető, és mindegyik szigorúbb a másiknál.


tartózkodási engedély

tartózkodási kártya - 5 év

tartózkodási kártya - 10 év

letelepedési engedély

állampolgársági


Azt sajnos nem tudom, hogy milyen (van-e) összefüggésben a vízum és a tartózkodási engedély. Azt nem hiszem, hogy kapna helyette. Gondolom, vízum nélkül be sem utazhat az országba.

2012. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem...azt nem értem,hogy elvileg,aki itt tanul,az kap tartózkodási engedélyt.Azt mondta,hogy változtak a törvények,és nem lesz egyszerű...
2012. ápr. 8. 21:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nagyon régi a kérdésed, csak most láttam. Mi történt veletek azóta?
2021. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!