Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy harmadik világbeli országb...

Egy harmadik világbeli országból (Nigéria) kaphat-e valaki vízumot Magyarországra azért, hogy egy nem rokoni családtagját jöjjön ápolni?

Figyelt kérdés
A dolgot még az is nehezíti, hogy Nigériában már nincs magyar nagykövetség, a legközelebbi Kenyában van... Ha igen, mennyi ideig tarthat egy ilyen vízumkérés? Lehet az eset természete miatt sürgetni? Tehetnek ilyenkor kivételt?

2012. jan. 2. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit takar a nem rokoni családtag? Miért akarna egy nigériai ilyet tenni? Sokan kérnek vízumot ilyesmi indokkal, hogy aztán a vízum lejárta után is az adott országban maradjanak. Szóval nem tartom valószerünek.
2012. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog.

Még Törökországból is iszonyat nehéz, pedig sokkal "európaibb".

2012. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem is baj, hogy nem kap minden jött-ment vízumot. Nem hiányozna a sok bevándorló. Nem kéne úgy járnunk, mint a franciskák. Mikor Párizs határa lángokban állt... Nem kell ez nekünk!
2012. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem ismered az illetőt, akkor sanszos, hogy a "nigériai csalás" áldozata lettél...
2012. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nah mielőtt még több okos elkezdene válaszolni, azért elmondom, hogy az ápolás nekem kellene, ugyanis van egy rosszindulatú daganatom, kemoterápia, műtét és egyéb jóságok fognak várni rám, és az én családom vidékről nem fog feljönni Pestre és otthagyva munkát mindent, hogy ápoljon engem, és vigyázzon a fél éves kisfiukra! A férjem, aki nigériai, az ő édesanyja viszont szívesen eljönne 65(!) éves létére, ha kapna valahogy vízumot!


Én azt hiszem, azért is tart ez az ország ott ahol, (nemcsak ezért, de ez is egy lényeges ok), mert egy ilyen kérdésre ilyen válaszokat kapok! Szégyellje magát végtelenül mélységesen minden válaszoló!!!

2012. jan. 3. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Először is, miharabbi gyógyulást kívánok! Az én családomban anyai ágon nagyon sok daganatos megbetegedés volt, és szinte mindenki sikeresen kigyógyult. (Egyetlen kivétel anyu nagypapája, de az ő idejében nem volt pl. kemo sem.) Állj pozitívan a gyógyuláshoz, ez a legfontosabb!

Írtad, hogy nincs Nigériában magyar konzulátus. Viszont van Mo.-n nigériai nagyköv., ahol biztosan tudnak segíteni. (Én is külföldön élek, nem is Európában, és mindekét konzul sokat tudott nekem segíteni.)


[link]


Itt van több menüpont is a vízumügyekről, de én azt mondom, hogy hívd fel őket, mert a te eseteted nagyon egyedi elbírálás alá kell, hogy essen.


Nagyon bízom benne, hogy lesz az ügyintézés során bennük elegendő empátia.


31N

2012. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, látom töröltetted a válaszom. Ez a tényeken, amiket kifejtettem, semmit sem változtat.

Ha nem vagy kíváncsi a válaszokra, miért tetted fel a kérdést?

Vagy miért nem úgy fogalmaztad meg, hogy "Kérlek csak jókat írjatok, mert a valóság nem érdekel!"?

2012. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért, mert nem az általad gondolt """valóságra""" vagyok kíváncsi, ami szerintem messze áll egyébként a valóságtól, hanem azt kérdeztem, hogy ápolás céljából lehet-e kapni vízumot.

Nem azt kérdeztem, szerintetek ez jó ötlet-e, azt kérdeztem, lehet-e.

Rasszista és gúnyolódó megjegyzéseket főleg nem vártam, nem is ez szerintem ennek a kérdésnek a lényege, úgyhogy ne csodálkozz, ha törölték. Biztos nekik is bántotta szemüket a te nagy """"""igazságod"""""".

2012. jan. 4. 10:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen rasszista megnyilvánulás nem volt a válaszomban.
2012. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

7 és 9!


A Kérdezőnek igen súlyos eü. problémája van.

Szerintem most se kedve, se ideje, se energiája veled vitatkozni.

Legyen benned egy kis tapintat!

2012. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!