Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol érdemesebb letelepedni?...

Hol érdemesebb letelepedni? Norvégiában vagy Svédországban?

Figyelt kérdés
Még van két évem a suliból, addig elkezdeném a nyelvet tanulni. Tapasztalt programozóként van esély jó állásra kint?
2012. ápr. 2. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Tulajdonképpen mindkét országban kimondottan jól lehet élni. Én sajnos nem éltem még egyikben sem. Viszont Norvégiában él egy barátnőm és a vőlegénye, Svédországban pedig 3 évig dolgozott egy ismerősöm. Mindkettőről jókat hallottam, illetve tanulmányaim során is azt tapasztaltam, hogy élhető ország mindkettő. Én innen, a messzi távolból annyi különbséget tudok tenni, hogy Svédország EU tagállam, Norvégia meg nem. Kinek mi a szimpatikus :)

Svédországgal kapcsolatban elég sok statisztikát megnéztem, a foglalkoztatottsági ráta igen magas, és a szociális ellátórendszer is nagyon fejlett, bár ennek Norvégiára is igaznak kell lennie, tekintve, hogy a szociálpolitikában skandináv modellként emlegetett fogalomba mindkettő beletartozik.

2012. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm Svédországban élt, és jó tapasztalatokkal beszélt róla. Egy barátnőm párjának a rokona is kint él, ő tartósan. Olyan jól érzi magát, és olyan jól keres, hogy vissza sem akar jönni Magyarországra.
2012. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És szerintetek van esélyem vmilyen programozó/fejlesztő állásra?

Megkérdezhetem, hogy az ismerőseitek mivel foglalkoznak kint? Persze nem akarok tolakodni, csak szeretném majd a barátnőmet is magammal vinni, de neki nehezebb lesz állást találnia. Ezért is akarunk minél előbb belefogni a nyelvtanulásba.

2012. ápr. 2. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Én kint élek. Sajnos a tömeges bevándorlási szándék miatt előszeretettel fogadják a komoly letelepedési szándékot, és nem elég az angol (bár mindenki beszéli). Svédek szeretnek svédül társalogni a kint élő külföldiekkel. Én és a feleségem itt élünk, ide születik a gyerek is, jó helye lesz itt. Sajnálom meg nekem hatalmas honvágyam van. De a két ország...hát nehéz összehasonlítani.:D
2012. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval akinek komoly szándékai vannak, és valóban Svédországban akar ezentúl élni, és hátrahagyni a régi életét, akkor azt elfogadják?
2012. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét helynek vannak előnyei és hátrányai. Norvégiában még a svédnél is sokkal magasabbak a fizetések, viszont az árak is horribilisek (a többi skandináv számára is). Sok a bevándorló, de mivel Norvégia egészen a hetvenes évekig viszonylag szegény volt, így ők nem túl régen érkeztek és jóval bizalmatlanabbak velük, mint a svédek.

Ezzel szemben Svédországban sokkal könnyebb kijönni a helyiekkel. A fizetések alacsonyabbak, kb mint Németországban vagy egy kicsit kevesebb (ami magyar szemmel nyilván még mindig rengeteg pénz), az árak pedig egész Skandináviában a legalacsonyabbak (kivéve az alkoholt, az Dániában sokkal olcsóbb és könnyebben hozzáférhető).

Egyébként én Dániát is a figyelmedbe ajánlanám, ott ugyanolyanok a fizetések, mint Norvégiában, az árak viszont alacsonyabbak (attól nekünk még mindig nagyon durvák) és Koppenhága és a "nagyvárosok" elég toleránsak a bevándorlókkal. Az ottani negatívum a nyelv, ami sokkal csúnyább és nehezebben érthető, mint a svéd vagy a norvég.

Én egyébként Dániára szavaznék.

2012. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Norvégiában élek a svéd vőlegényem révén -Norvégia és Svédország is remek hely. Norvégiát nehezen szokják meg általában a benvándorlók, mert nagyon drága - főleg a nagyvárosok (Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger) környékén.

Norvégiában főleg mérnökökre és ápolókra, orvosokra van szükség, sok bevándorló amiatt megy oda.

A svéd és a norvég nyelv nagyon hasonlít egyméshoz, de a legjobb a norvégot megtanulni, márcsak azért is, mert a norvéggal még a dánt is megérted.

2012. máj. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!