Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan ered a drog-ellenesség?...

Honnan ered a drog-ellenesség? (Pl. Jobboldaliaknál, de lehet másoknál is. )

Figyelt kérdés

Nyilván nem jó zombiként élni, de attól még nem kell minden szert utálni.


Légyszi normális válaszokat.


2012. márc. 20. 22:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Mivel a drog méreg ezért alapvetően ellenezni kell.Nem?
2012. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az elsővel. Először a könnyűekkel kezdik,azután jönnek az erősebbek. Olyan,mint az alkohol. Egy pohárral kezdik,majd nem tudnak mértéket tartani.

Teljesen jogos az ellenzés.

2012. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki normális ember, alapból elutasít bármiféle drogot.

Ideig óráig lesz tőle jobb az ember hangulata, függőséget okoz, tönkreteszi a családi kapcsolatokat, és a béka segge alá zülleszti az embereket.

De akik nagyon mellette vannak, nekik javaslom, hogy nézzenek utána a "Krokodil" elnevezésű kábszernek! "Guszta" hogy miket művel!

2012. márc. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Az intoleranciát alapvetően az USA fejlesztette ki, főleg a kenderültetvényeket akarták felszámolni a fa alapú papíripar megteremtése érdekében. Tudniillik, kenderrostból is lehetett volna (illetve lehetne most is) papírt gyártani. Túl jól sikerült hozzá az ijesztgetés a "kábulatról" és kiterjesztették minden más drogra is. Az egész világ meg Amerikát majmolja, elég ostoba, de főleg szűklátókörű módon.
2012. márc. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Tudod nem ellenezném a drogot, ha mindenki előzetes tájékoztatás után, önálló döntés alapján szokna rá. De amíg tiniknek sutyiban beteszik az innivalóba, és mire megtudják, mit kaptak, már függők, addig felőlem agyon is csaphatják az összes szemét drogdílert.
2012. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
7%

4. válaszoló vagyok. Bocsánat, hogy a kérdésre próbáltam válaszolni, nem tudtam, hogy ez a fórum érzelmi alapon működik, és csak az ellenzők vannak itt.

Egy megjegyzésem azért lenne, ezzel kapcsolatban:

"Szerintem aki normális ember, alapból elutasít bármiféle drogot."

Bármiféle drog alatt értsd az összes növényi eredetű gyógyszerünket, a strophantint (szívgyógyszer) a koffeint (stimuláló és élvezeti szer) a kodeint (köhögéscsillapító, de ópiumszármazék) és sorolhatnám a végtelenségig! Kérlek benneteket, az okot keressétek! Az alkoholt mért nem gyűlölitek ennyire?

2012. márc. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy nincsenek hátrányai.


A kérdést úgy értettem, hogy miért kell látványosan, tájékozatlanul utálni mindent, ami egy kicsit is drognak számít.


A drog tud méreg is lenni, de a kettő nem egyenlő. A szó maga eredetileg gyógyszert jelent, ugye.


Az objektív kutatást és a teljes körű tájékoztatást természetesen támogatom.

2012. márc. 20. 22:49
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Én az alkoholt és a nikotint is éppen ugyanabba a kategóriába sorolom, mint az összes kábítószert. Akkor nekem szabad gyűlülködnöm? :)


Amúgy igen, itt is megmutatkozik a "drog-támogatók" drogért mindent, eget-földet összehazudozni, csak szabad legyen. És ez éppen ugyanúgy igaz az alkoholizálókra, és a nikotinistákra is. Én személyes véleményem szerint egykutya, és tiltani kéne mindet.


Csak míg az alkoholt az emberek többsége képes kulturált módon fogyasztani, addig elképesztően kevés drogos képes ember módjára drogozni (igen, a füvesekre is igaz. És igen, tudom, itt minden létező ember teljesen kulturáltan, a veszélyeket előre belátva szokott beszívni, és lövi be magát. Kár, hogy a statisztikák mást mutatnak.)


És aztán eléggé gyorsan jönnek a további lépések. Alkoholtól is le lehet zülleni, ez tény. De nem egy ismerősöm volt, aki elképesztő sebességgel zuhant a lejtőn, és egy egészséges kamaszból beszűkölt drogos lett. Pedig ők is "csak" a fűvel kezdték... És csak azért, mert "jól akarják érezni magukat" és "nem függők" meg "bármikor letudják tenni". Egészen addig, amíg fű nélkül már nem érezték jól magukat, és már buli sem kellett a szíváshoz, mert kellett. Aztán már nem hatott, és jött a keményebb anyag, amit csak meg tudtak szerezni. És általában kevés kamasz van abban az anyagi helyzetben, hogy "tiszta" kokaint, vagy egyéb, viszonylagosan "egészségesebb" anyagot tudjon fogyasztani. A dizájner drogok meg olcsók, és elképesztően gyorsan leépítenek minden emberit...


És ezt kéne hagyni? Jó lenne, ha ez csak elvétett példa volna, de szinte mindenhol van rá példa, és nem is kevés... Vele szemben pedig nagyon-nagyon kevés olyan van, akinek van elég lelkiereje nem továbblépni. Más téma, hogy akinek mesterséges külső anyagok kellenek ahhoz, hogy jól érezze magát, ott rendkívül súlyos bajok vannak, még akkor is, ha nem látja be...

2012. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Nézzük csak, mit termelt ki ma a fórum:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

Szerintem teljesen jogos a drogellenesség. És itt nem csak az illegális addiktív tudatmódosító szerekről beszélek. Kontroll nélkül a legálisak is tudnak ugyan olyan károsak lenni.

Most milyen logika alapján kellene bővíteni a könnyen, bárki számára hozzáférhető drogok számát,a mikor még azokat sem tudják kezelni, amik eddig legálisak voltak.

2012. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A függők és az önpusztítók általában a beteg társadalom tükrei.


A legtöbb drogos ilyen, ezt nem tagadom. Legalább is nyugaton.


De ha valakit érdekel a saját tudata, az életének a lehetőségei, vagy csak kíváncsi, stb. és elég érett és tájékozott hozzá, akkor miért kell 'csakazértis' lenézni?

2012. márc. 20. 23:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!