Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Napjainkban az emberek miért...

Napjainkban az emberek miért ítélik el a fogyatékkal élő embereket?

Figyelt kérdés
Én pl. vak vagyok, és eléggé sok negatív előítélet áldozata voltam már. Jó voltak pozitív dolgok is, és én így próbálok hozzáálni. Mégis úgy veszem észre, pár emberből ez a dolog számomra nem várt hatást vált ki.
2012. márc. 18. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen az emberi természet.

Szerintem részben azért, mert tudatlanok, és nincsenek sok fogyatékossággal, betegséggel tisztában. Másrészt mindig könnyebb másokban hibát találni, mint magunkban.

2012. márc. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a valóban fogyatékkal élőkkel, de azokkal igen, akik kiállíttatnak maguknak papírt arról, hogy v.mi bajuk van, közben mégsem, és visszaélnek ezzel, pl. rokkantigazolvány az autó szélvédőjén, holott a tulaj makkegészséges.
2012. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A korábbi századokban még jobban megbélyegezték őket, mint manapság. Sajnos, ilyenek az emberek. Ma már azért valamivel jobb a helyzet.
2012. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!