Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényléeg igaz hogy Vas és...

Tényléeg igaz hogy Vas és Zala megye között van egy kis rivalizálás?

Figyelt kérdés

És ha igen, miért?:D

Én Vas megyei vagyok bár sokszor hallottam hogy "Sötét Zala" stb.

Meg hallottam hogy Zala megyébe sokan : Vas megye Magyarország szégyene. stb.


Honnan ered ez a rivalizálás vagy stb?:)


2012. márc. 15. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
én is vas megyei vagyok de ilyet még nem hallottam hogy vas megye Magyarország szégyene.
2012. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezt a zalaiak szokták mondani
2012. márc. 15. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem azért hívják sötét zalának, mert rosszak a körülmények, vagy mert lenézik az ott élő embereket, csupán azért, mert rossz az idő járás, keveset süt ott a nap.


Én is vas megyei vagyok, és van ismerősöm zala megyéből, de ilyet még én sem hallottam.

2012. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*időjárás
2012. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban léteznek ilyen rivalizálások, de csak egy bizonyos értelmi szinten és egy bizonyos életkorig. De nem csak ebben a két megyében van ám ilyen, az ország számos területén megtalálod. Sőt külföldön is ugyanez van. Mi az oka? Talán már senki sem tudja.


Például sokan rivális városnak tartják Zalaegerszeget és Szombathelyet, de ugyanakkor rivális városok Zalaegerszeg és Nagykanizsa is (egy megyén belül).


Én zalaiként hallottam az általad leírt összes pejoratív jelzőt:


"sötét Zala" - ezzel kapcsolatban is mindenki tévhitben él, mert mindenki azt hiszi, hogy a villamosítás az oka, pedig nem (hiszem ma is számos tanyavilág van az Alföldön, ahol még nincs elektromos áram). Ez a jelző az áthatolhatatlannak tűnő, összefüggő erdőre utal.

"Vas megye, Vas megye, országunk szégyene" - nem kommentálom, szerintem csak lelkileg szegény emberek használják, ahogy a "Vas megyében mindenki cigány, mindenki cigány..." jelzőt.


A kollégáim között van számos vasi is (zalai cég), de érdekes itt sosem hallottam ezeket a kifejezéseket. Leginkább már csak a focicsapatok ún. "B közép" drukkerei használják őket.

2012. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"ezt a zalaiak szokták mondani"


Nem szoktuk. A sötét Zala kifejezésnek a villamos áram bevezetésének idejéig nyúlnak a gyökerei. Amikor a Dunántúl nagy részén már volt villamos áram hálózat, Göcsejben még bőven gyertyával, petróleum lámpával világítottak. Vagyis szó szerint sötét volt, nem volt közvilágítás, szemben a szomszédos megyékkel.

Vas megyéről nekem mindig a "Kiskabos" jut eszembe: Vas megyei gyerek vagyok, a füleim azért nagyok".

De azért bizonyos szintén mégis van rivalizálás, menjetek csak el egy ZTE - Körmend kosármeccsre, mindjárt megtudjátok, miről beszélek:)

2012. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!