Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek nagy részének...

Az emberek nagy részének miért van szüksége a bulvárra, a valóságshow-kra?

Figyelt kérdés

Tehát ezek hogyan tudja felkelteni a figyelmüket és lekötni az érdeklődésüket?


Egyrészt hogyan tudnak érdekesek lenni a bulvárcikkek, bulvárműsorok, amikben konkrétan az történik, hogy hétköznapi, de valamiért ismert emberekkel történnek hétköznapi dolgok. Nekik is nyilván megvannak az ismerőseik, akiket érdekel, hogy mi történik velük. De mást hogy tud érdekelni, hogy mi történik vele? Úgy hogy főleg ha ugyanaz a dolog történik meg egy másik emberrel, az már nem érdekli.


Tehát elmegy valami modell, vagy TV-s személyiség Spanyolországba fog menni nyaralni. Az emberek érdeklődve követik, hogy mit csinál, mi történik vele, hova megy. De ha mutatsz nekik egy átlagembert, és azt mondod, hogy István Spanyolországba fog menni nyaralni, max. megvonják a vállukat és annyit mondanak jóvan. Aztán Istvánt ugyanúgy leszarják. Ezt nem értem.


Másik, a valóságshowk. Nem csinálnak semmi különlegeset, semmi látványosat, élnek egy házban. Ugyanazt csinálják, mint otthon, csak kicsit többen vannak, mintha valami egyetemi sítáborban lennének például. Néha történik valami, amúgy csak élnek egymás mellett.


Ez mitől érdekes? Ugyanaz, mint az előbb említett tábor, mégsem hallottam olyanról, hogy valaki szeretné figyelemmel követni az ott történteket, a számukra teljesen idegen emberek életét. Ellenben ha valóságshow-ról van szó, máris érdekli.



2012. márc. 14. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azoknak az embereknek, akik ezeket nézik, olvassák, sajnos nincs saját életük, azért nézik másokét. Nincsenek igazi barátaik, nem járnak sehova, nem csinálnak a munkájukon kívül semmi mást, csak punnyadnak a tv előtt.
2012. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetris ***** válasza:
Bevallom, én minden Való Világ részt megnéztem. Az volt ennek az oka, hogy az ott folyó élet, a szereplők érzelmi megnyilvánulásai felértek egy komplett pszichológiai tanulmánnyal. Ebből kifolyólag számomra tanulságos volt.
2012. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Okosok azt mondják, a mások magánélete iránti időtöltés egy olyan csoportokban élő lénynél, mint az ember, adaptív dolog, mert elengedhetetlenül fontos a szociális környezeted felméréséhez és ezen keresztül az "érvényesüléshez". És azt mondják, hogy a hírességeket is ismerősnek, a "hordánk" részének kezeli a rendszerünk, ezért érdekel minket a magánéletük. Valóságshownál dettó.


Mondjuk nem tudom, én tényleg egy db bb-t láttam, azt is csak félig, mert dögunalmasnak találtam, meg a sztárokat sem tudom megjegyezni, mert xar az arcmemóriám, így aztán a magánéletük is mérhetetlenül hidegen hagy - de én nem is vagyok normális, erre már rég rájöttem.

2012. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
na, ezt meg hogy sikerült, érdeklődés helyett időtöltést írtam, bocsi...
2012. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes válaszok jöttek... Pszichológiai tanulmányt én nem a VV-ból vonnék le.
2012. márc. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" tetris " válasza megfelel az itthoni érveknek is. Nálunk is adott személy végignézte az egész Valóvilág- ot és én is néztem belőle néhány részt. Tény, hogy látszatra nem tűnik olyan elfoglaltságnak amelyből komoly következtetéseket lehet levonni, de azért mégis lehet, ugyanis a műsor is csak azt tükrözte ami valóban van és itt nem számít az, hogy megvan-e rendezve vagy sem, mert akár megvan akár nem, elég csak pár lépést tenni kifelé és bárki meggyőződik róla, hogy a valós életben is pont olyan karakterek bukkanak fel, mint a reality show-ban, illetve olyan szituációk is gyakran adódnak, mint amilyeneket ott lehetett látni. Furának hangzik, de olykor megkell tanulni kezelni a hülyeséget is, mert az körülvesz minket és bármennyire abszurd esetről van szó, van hogy egyszerűen nem látjuk át ami a másik fejében van és ilyen szempontból a villán belül legalább figyelni lehetett az ok-okozat közötti összefüggéseket.


A bulvár pletykák egy másik dolog. Azokat én sem tartom ,még a legkisebb mértékben sem, sem hasznavehetőnek, sem reálisnak.

2012. márc. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert az embernek az kell, hogy okosabbnak, jobbnak érezze magát másnál. Ezt vagy úgy éri el, hogy tanul és magát fejleszti, vagy pedig úgy, hogy mások hülyeségén röhög. Hiszen ha egy valóságshow-t néz az ember, akkor azt látja, hogy mekkora hülyék, milyen primitív emberek vannak a világon, ezért valahol elégedettség tölti el. Közben nem jut eszébe, hogy az ilyenek nézése szintén primitív dolog.
2012. márc. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szegényebb és/vagy primitívebb értelmi szintű emberek szeretnek mások dolgain ácsingózni. Sóvárognak a siker és pénz után,ami persze náluk 99,9%ban esélytelen.


Nem mellesleg a szegény embernek nem sok szórakozási lehetőségre van költségvetése...Egy Szabolcs-szatmár-BEreg megyei 6 fős családnál nem valószínű, hogy minden hétvégén moziba/színházba és állatkertbe megy a család.

Nekik csak a tv van (ha van) és az olcsó szennylapok amikkel csillapíthatják a kikapcsolódásra/szórakozásra vágyó énjüket.


23N

2012. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 7pettyi válasza:

Az embereknek nincs szükségük ilyenekre,csak a média sugallja ezt.Ha nem lenne ilyen műsor nem is néznénk...

A média nagyban befolyásolja az emberek gondolkodását életét.Ezáltal felesleges stresszt idéznek elő,és az az ilyen műsorokkal + az elbutulá garantált lesz.De a világnak a buta emberek kellenek,mert ők irányíthatóak.Nézed,hogy az összezárt emberek, esznek,isznak,dohányoznak,trágár szavakat használnak és még ez tetszik is a jó népnek....Sajnos a mai fiatalok ezeket a nem életszerű példákat látva ferdülnek el ,és nem tudják később kezelni az emberi kapcsolatokat....

Én nem nézek a Tv-ben ilyen szenny műsorokat ,sem híradót , csak belebeszélik az emberbe az olyan dolgokat,amitől igazában nem is vagy boldogabb.

Aki ilyesmit néz, tegye ,nem ítélem el,de inkább beszélgetnének egymással a saját valós problémájukról ,sokkal boldogabbak is lehetnének.És a fiatalokra,gyerekekre nézve is jobb példa lehetne!

2013. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!