Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a facebookról?

Mit gondoltok a facebookról?

Figyelt kérdés
És akik használjátok miért jó?
2012. márc. 11. 20:04
1 2
 1/13 anonim válasza:
failbuk
2012. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
bővebben?
2012. márc. 11. 20:10
 3/13 anonim ***** válasza:
engem nem erdekel ez a fajta intimpistaskodas
2012. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

1. faszbúk

2. túlságosan kiadja magát az ember

2012. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szt. meg orientálódás kérdése az egész..
2012. márc. 11. 20:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Jó a Facebook, csak sokan "rosszul" használják.

Napi 15-30 perc azt mondom OK. Nem kellene annyit lógnia a fiataloknak rajta. De a legnagyobb baj, hogy ott adják ki magukból a problémákat, önsajnáltatóak, és sok olyan infót olyannal is közölnek, amit nem kellene. Ilyenekkel, meg "poénokkal" spammelik sokat az üzenőfalukat.


Szerencse, hogy van leiratkozási lehetőség, lényegében 5-10 ismerősöm van, akiről nem iratkoztam le. Nem érdekelnek a hülyeségeik, ha valamit közölni akarnak, akkor tegyék meg másképpen.


Nagyon jó amúgy kapcsolattartásra, olyanokkal is tudok társalogni, akikkel nagy távolság miatt nem tehetem meg.


Alkalmazásokat nem használom egyáltalán, többet ártanak, mint használnak. Bár azt szeretem, hogy egyes oldalakra be lehet jelenkezni Facebook accounttal. De ezzel is óvatosan szoktam bánni.


Tetszik az "új" idővonal, (már elég régóta használom). Jónak tartom a Facebookot, az emberek szokásait nem tartom inkább annak. Nem kellene ebből "nagy ügyet" csinálni. Ez csak egy jó kis közösségi oldal és kész.


Sokak mániája már beteges.

2012. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fakebook
2012. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nem kellene annyit lógnia a fiataloknak rajta."

Én például nem. Amúgy 14 éves vagyok, de nem szeretem a Fb-t, csak arra jó, hogy ugye ott vannak az ismerősök, lehet üzenetet küldeni, meg chatelni.

DE ÉN NEM VAGYOK OLYAN, MINT A TÖBBIEK!

Én nem lógok rajta egész nap, csak heti max. 10-20 percet. Attól, hogy a többiek ott élik le az életüknek kb. 1 negyed részét (komolyan), én nem.

Van a két nyolcadik osztályban kb. 20 gyerek (cigányokat nem számolom bele), abból a legtöbben amint hazaérnek, már fent is vannak éjfélig, nem tudom, hogy mi a jó ebben, ott irkálják a sok hülyeséget, hogy:

"Ha elolvasod holnap lesz a legjobb napod, de ha nem küldöd el 15 embernek, balszerencsés leszel 7 évig"

És a sok hülye úgy küldözgeti egymásnak, mint ha az életük múlna rajta. És néhány emberről meg is mondanám, hogy komolyan veszik.

Mi meg az osztályból néhányan vagyunk (talán öten), akik szeretünk inkább a műhelyben dolgozni egész nap, mint a FB előtt kockulni, és ott tenni a fejünket, hogy ez "milyen menő". De mi rendesen meg is tanulunk, mielőtt mennénk szórakozni. A többiekből meg van egy pár kitűnő, és mostanában olyan lusták, meg egész nap egymás szerelmi életét beszélik, nekik szinte nincs életük.

Amit mi csinálunk a műhelyben, én elektronikázok, meg a többiek gépészkednek, van aki egész nap kint van, vele most kerti tavat építünk, 3 nap alatt kiásta 1,5 méter mélyre a medret!

És a többiek mit csinálnak? Facebookoznak.



Nekem kb. ennyit ér. Én nem vagyok olyan, mint a többiek, én csak azért megyek fel, hogy megnézzem a leveleket, meg néha chatelek, de semmi több. Az alkalmazásokról meg ne is beszéljünk. Kb. 5 éve játszottam utoljára internetes számítógépes játékot. Tiszta vírus, meg hirdetés.


Akik meg egész nap a gép előtt ülnek, azok nyomorékok lesznek idős korukban. És amikor az egyik kocka meglátta hogy az iskolában nézek egy elektronika oldalt, már kiabált a többieknek, azok meg ott csodálkoztak, hogy: "Mi ez a hülyeség?"

Most találtam ki, hogy építek valami érdekes áramkört, és viszem az iskolába, hogy mit fognak rá mondani :D

De ez már kicsit off.


Szóval ennyit ér nekem a Facebook.

2012. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én szeretem használni, persze meg kell gondolni, hogy mit ír ki magáról az ember, de nagyon frankón lehet korlátozni még ismerősöknek is a látható infókat.

Amiket meg az ismik böffentenek ki a falra, na azt is ki lehet gyomlálni kis időráfordítással.

Én sok időt töltök gép előtt egy lapfülön mindig meg van nyitva és nagyon sok mindent ezen a felületen intézek, pl osztálytalálkozó leszervezése.

Persze sokan nem megfelelően használják és telespammelik a hülyeségeikkel, de mondom ez szűrhető, csak egy kis időt kell ráfordítani.

2012. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan, mint a csoki. Jó, lehet élvezni, szeretni, de csak normál mennyiségben, mert különben bajod lesz tőle. :D

Nekem annyiban hasznos, hogy sok egyetemi csoporttársammal így tartom a kapcsolatot. Ha esetleg valamit nem tudok, nincs meg valami jegyzet, nem értek valamit, akkor a facebook csoportunkba kiírom. Sokszor olyanok segítenek, akikkel egyébként nem beszélek igazán, tehát esélytelen lenne őket e-mailben vagy telefonon keresnem. Tehát nekem ebből a szempontból jobb, mint az e-mail, mert itt nem konkrétan egy valakit kérdezek, hanem van X ember, aki látja.

2012. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!