Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Láttatok már közelről villámot?

Láttatok már közelről villámot?

Figyelt kérdés

Pl. ablakból ami biztos, hogy nagyon közel csapott be.

Milyen volt? Miben volt másabb, mint ami távolabb csap be? Megrázta az épületet is?


2012. márc. 7. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Láttam.

Olyan, mint a távoli, csak hangosabb és fényesebb.

Azt nem (mélyen alapozott téglaház), de az ablakok megérezték.

2012. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan vékony volt?
2012. márc. 7. 22:38
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
A házba csapott a villám. Én a telefon mellett álltam,és egy másik vezeték is keresztbe futott a telefon vezetékének. Egy hatalmás lángnyelv csapott ki mellettem. Nagyot ugrottam a szoba másik végéig.
2012. márc. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen láttam már.

Éppen nyaralni voltam a családommal meg a barátnőmmel. A barátnőmmel elmentünk sétálni illetve várost nézni, meg kimentünk a folyóparthoz is fotózgatni. Jött egy nagy vihar felhő elindultunk visszafele majd egy kocsma tetejébe vágott bele a villám hihetetlen nagy fénnyel és dörgéssel. Az autóriasztók zöme megszólalt én majd megsüketültem a barátnőm annyira megijedt hogy sírva fakadt szegény. A villám csapás kb 200 méterre lehetett tőlünk. Hihetetlen nagy vihar volt akkor.

ez nem velem volt hanem egyik ismerősömmel de leírom ezt is. Ő belé majdnem sőt lehet hogy belevágott a villám. A sztori annyi volt hogy horgászni volt valami rokona stégjénél éppen bicajjal ment hazafele akkor kaptga el őt a vihar. Földes úton ment még a szántón keresztül majd egy villámcsapás volt tőle nem messze és egyszerűen felborult a bicajjal. mp3 lejátszóján hallgatott zenét az belülről szét égett ami utólag derült ki. A villámcsapás után elég rosszul volt szédült is meg zsibbadt az oldala be is vitette magát a kórházba és valószínű hogy a villámnak egy kisebb ága érte őt el és olyan nagy mázlija volt hogy nem vitte el őt teljesen a villám.

2012. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nyáron egy nagyobb zivatar volt délután. Ilyenkor szoktam nézelődni az ablakon keresztül néha, mi történik odakint. Épp ahogy kinéztem a szobám ablakán, egy nagy villanást láttam, és a dörgés/csattanás, ami hatalmas volt, azonnal jött is. Nem vagyok egy ijedős, nehéz is megijeszteni, (tiszta a lelkiismeretem :D), de azért ott és akkor nem kicsit megrettentem és összerándultam :D. Ugye elég könnyű kb. meghatározni, milyen messze van a villám, lévén a hang kb. 340 m/s sebességgel közlekedik, csak számolni kell a másodperceket a villámlás után, összeszorzod a két értéket, meg is van, hogy kb. milyen messze volt. Úgyhogy ez a villám, az azonnali hang miatt, bőven 340 méteren volt, mint utóbb kiderült, 5 háznyira (kb. 70 méter) csapott le, és abban a házban 3 tv, a számítógép, a mikrohullámú sütő, DVD lejátszók, hifi torony, mosógép és egy épp töltőn lévő telefon bánta. Mi évek óta ha nagyobb vihar közeledik, alapból kihúzzuk minden elektromos készülék dugóját a konnektorból, így kisebb a valószínűsége, hogy tönkremennek, ha belevág a házba egy villám.
2012. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Én nyáron épp az autópályán voltam láttam hogy jön a vihar nagy felhőkkel és egy közeli benzinkúthoz álltam félre biztos ami biztos mert szakadó esőbe főleg ha felhőszakadás van nem célszerű vezetni, és inkább későn érek haza egy fél órával minthogy a kórházba vagy a hullaházba végezzem egy sietéses baleset miatt. A lényeg az hogy amikor félreálltam bementem vettem egy ásványvizet egy kávét meg egy péksütit hogy legyen bennem valami. Az autóba fogyasztottam el a cuccot és közbe már ott volt a vihar hihetetlen nagy felhőszakadással már nem is nagyon lehetett látni az utat. Ugye a kút mellett volt egy nagy rét ott nézelődtem és láttam egy becsapót hihetetlen nagy fénnyel meg hihetetlen nagy dörgéssel. Mintha robbanás lett volna akkorát szólt.

Meg egyszer kb 5-6 évvel ezelőtt éppen randin voltam egy barátnőmmel egy pizzéria teraszán kajáltunk igaz volt felettünk tető de beljebb kellett húzodnunk mert a szél arra fújt, na akkor egy szembe lévő épület egyik antennájába vágott bele a villám de úgy hogy az antenna le esett a földre rá egy emberre. Állítólag az ember túl élte de őt is érhette a villám mert az antenna állítólag használaton kívül volt és nem is volt bekötve sehova, igaz az ottani elektromos cuccoknak nem lett bajuk de sajnos egy embernek igen csoda hogy nem halt meg. Bizony viharban jobb ha mindenki menedéket keres, ha éppen erdőbe van kerülje a fákat és gugoljon le vagy üljön le valahova vagy feküdjön mindegy, de ne álljon mint egy .... had ne mondjam mi.

2012. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen a kertünk másik végébe. Már éreztem hogy be fog csapni (feltöltődtem kicsit) jó hangos volt és fényes (szép)
2020. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát, kb. 2 méterre volt és a villámhárítón jött le, - nyitott iroda ajtó és én beljebb ültem, - az egész testem "zsezsgett" de nem lett bajom és a technika is megúszta.

Konkrétan majdnem beszartam.

2021. okt. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!