A hunok nem magyarok?

Figyelt kérdés
Az előbb olvastam valahol, hogy a hunok és a magyarok 2 külön nép. Vagy most ez miez? A hunok hamarabb voltak?
2012. márc. 6. 15:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Semmi közünk a Hunokhoz, mind össze annyi az összefüggés hogy a honfoglalás előtt egy ideig itt tanyáztak és innen indították a hadjárataikat. Emiatt szeretnek párhuzamot vonni a két nép között, pedig semmilyen kapcsolatban nem álltak velük a Magyarok.
2012. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
2012. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Akkor miért tekintjük Hunort és Magort magyaroknak? És Attila, a Hun miért magyar?
2012. márc. 6. 16:13
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Talán távoli közös őseik lehettek (ahogy a linken is szerepel), de a honfoglalás körül (és előtte is) már biztosan rég külön népek voltak.
2012. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
26%
Attila a Hun, és nem Attila a Magyar. Sehol nem teszik oda hogy Magyar, ezt nem tudom honnan vetted, de nyilván ez is egyikre a kialakult téveszméknek mint a többi is.
2012. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem egy helyen hallottam már.

Meg akkor miért HUNgary?

2012. márc. 6. 16:21
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a HUNgary poént Orbán vezérünk is elsütötte már, és közröhej tárgya lett. Nem, nem azért Hungary. :)
2012. márc. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Most nem találom a linket, de ha jól emlékszem, az Un-Ogur törzsszövetség nevéből jön.
2012. márc. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Hogy miért Hungary? Akkor kezdem újra előröl a kedvedért.

Abból a félreértésből fakad amit már az első válaszban megadtam, Mindkét nép ezen a helyen telepedett le némi időkülönbséggel, és mivel mindkettő ázsiai nép volt hasonló harcmodorral és agresszivitással, de még a ruházatuk és felszerelésük is hasonló volt. Az európai népek egyből a Hunokkal azonosították őket, emiatt lett Hungary amit, ezen a néven vált az ország ismerté és egyszerűen nem volt értelme már ezen változtatni.

2012. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
16%

"Az európai népek egyből a Hunokkal azonosították őket, emiatt lett Hungary"

Még véletlenül sem. :)

Amúgy a többivel egyetértek.

2012. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!