Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A keverék emberek hogyhogy...

A keverék emberek hogyhogy szebbek?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a félig négerekre gondolok , hanem a félig magyar-ír , orosz-spanyol stb.emberkékre vagy akikben van cheroke indián vér.

2012. febr. 29. 21:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hogy lehet így megfogalmazni, hogy keverék? Emberre ilyet nem mondunk!!
2012. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%

Jó akkor mondjuk azt, hogy félvér. Azoknak az igényeit is kielégítjük, akik szeretnék azt hinni, mi nem vagyunk állatok.


De lovakra is mondják a félvért, szóval lehet helyesebb a "különböző nációkból származó szülők gyermeke" kifejezés.


Na.

Én néha emberekre is mondom hogy "ez egy állat". Ne értem mi a baj a keverékkel, de legyen Nektek.

2012. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
2012-ben vagyunk, komolyan itt tartunk? Félvér, keverék? Sokan még az ükszülőkről sem tudnak semmit, pedig léteztek... 40 generációval előttünk minden embernek van 1 099 511 627 776 őse, akiken bizony osztozunk. nyugodtan ki lehet számolni, el lehet indulni aputól meg anyutól, négy nagyszülőtől, nyolc ükszülőtől, stb... a helyzet az, hogy rasszok sincsenek, hanem genetikailag kimutatható, jól modellezhető rokonsági fokokról beszélhetünk csak. apasági peres ügyeknél 100%-ban döntő a dns teszt eredménye... ha azt elfogadjuk, akkor azt is el kell, hogy sok sok generációval előttünk az őseink mindenhonnan érkezhettek és érkeztek is. egyetlen faj van, a határokat meg a nemzeteket mi hoztuk létre, mesterségesen. azt pedig látni kell, ha elkezdjük visszafelé számolgatni a lehetséges ősök számát, hogy ennyi ember nem jöhetett csak európából... emberek vagyunk, eltérő fizikai megjelenéssel, de valamilyen formában mind osztozunk rengeteg ősön... max csak nehéz elképzelni. jah, a félvér lovakhoz meg pláne semmi közünk:))
2012. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

Ez így egy baromság. A keverékeket is azért látják szebbnek mint a "tisztavérű" bevándorlókat, a szokatlanság varázsa és amiatt hegy szép, az eredeti társadalmában is jobban elfogadott, magabiztos ember nagyobb eséllyel vág neki a világnak, tehát a keverékekből és a bevándorlókból se az eredeti "szépségeloszlást" látjuk, hanem már egy nemzetközi sikerességre, társadalmi elismertségre szelektált társaságot.

Az is egy mítosz h a kevésbé keveredett emberek alsóbbrendűek lennének, a beltenyésztettség és az ebből fakadó gyengébb immunrendszer legfeljebb nagyon kicsi, elszigetelt populációknál van, de pl az andamáni őslakosoknál meg fordítva történt: hiába kicsi a változatosság, mégis egyedül ők immunisak alapból a maláriára és egyebekre.

2012. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

"a helyzet az, hogy rasszok sincsenek, hanem genetikailag kimutatható, jól modellezhető rokonsági fokokról beszélhetünk csak"


Miért ne lennének rasszok. o.O

Tudod egyáltalán mi az a rassz? A rasszok is csak a különböző szintű rokonsági fokok szerinti besorolás.

[link]

2012. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó!


Tudományos körökben nem létezik a rassz fogalma, mert elavult besorolási forma. Nem a fejméricskélős korszakban élünk. Pedig, ha ezt antropológusok nyilatkozzák, akkor nyugodtan elhiheted...

2012. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

18:25 kevered a szezont a fazonnal, nagy antirasszista felbuzdulásodban kidobnád az egész taxonómiát is a frenológia miatt.

[link]

2012. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

13:23-as!


Nem szeretnék parttalan vitába belemenni. Naponta tájékozódom a különböző DNA-val kapcsolatos dolgokról az ISOGG, dna forums, stb. oldalakról, úgyhogy elképzelhető, hogy ragadt rám valami az évek alatt. Nem vagyok antriasszista, én a butaság ellen vagyok, szóval az egyetemes hülyeség ellen... amit lenyomtál az előző posztban a szokatlanság varázsáról, meg hasonló dolgokról... hát komolyan, fogtam a fejem. Az európai lakosság nagy része a neolitikus és bronzkori bevándorlók ivadéka, szóval jól gondold meg, hogy kiket bevándorlózol le, mert a nagy számok törvénye alapján a Te őseid között is biztos vagyok benne, hogy ők vannak többen. Kelet-Európáról lévén szó meg főleg. Te alkalmazod amúgy ezeket a taxonómiákat a munkahelyeden, vagy amúgy bárhol, ahol ennek hasznát lehet venni? Vagy ismersz olyat, aki ezeket a dolgokat manapság futtatja? Én nem dobok ki semmit, csupán nem hajtogatok olyan dolgokat, amit még anno a biosz órán tömtek a fejünkbe a XX. században. amúgy köszönöm a kioktatást a nagyrasszokról, már kezdtem elfelejteni az ilyen lényeges dolgokat. A wikipediás források meg egyszerűen csodálatosak és megkérdőjelezhetetlenek, azért kukkantsál rá a hivatkozásokra. Nekem amúgy teljesen mind1, hogy ki miben gondolkodik... nem célom meggyőzni semmilyen szemellenzős, korlátolt figurát. egyébként ilyen rasszista vs. antirasszista akármibe én nem veszek részt, úgyhogy rossz ajtón kopogtatsz. szervusz!

[link]

2012. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szóval nincsenek rasszok?

"rassz: Egy fajon belüli kisebb csoport, akik a többiektől különböző öröklődő sajátságokkal rendelkeznek."


Akkor tehát én tök olyan vagyok külsőre, mint egy néger vagy egy kínai. Nem is tudtam.

[link]

Tényleg nem is különböznek...

2014. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Érdekes kérdés.. :D én félig magyar félig orosz vagyok de nem tartom magam szebbnek a magyaroknál...

viszont egzotikusabbak, van amelyik szebb de ez rám nem igaz:DD

2014. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!