Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az emberek...

Mi a véleményetek az emberek és az állatok kapcsolatáról?

Figyelt kérdés

Ma láttam egy film hosszúságú (másfél óra) videót (érdeklődőknek: [link] ) és gyakorlatilag végigsírtam,annyira sokkolt. Bemutatják benne hogy az ember hogy használja ki az állatokat :(

14/L


2009. jún. 6. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom a videó megnézése nélkül is (inkább kihagynám mert érzékenyen érint az ilyesmi), hogy az állatok nagyon ki vannak szolgáltatva az embernek, mint a vadonélők, mind a haszonállatok, mind a házikedvencek... sajnos rengetegen szenvednek az emberi tudatlanságtól(van, aki nem akar ártani, csak nem tudja hogyan kellene bánni egy adott állattal), de még többen szenvednek az emberi kegyetlenségtől...valamiért az ember nem veszi "emberszámba" az állatokat...nem érez bűntudatot, ha megkínozza vagy megöli őket, mert "csak" állatok... holott vannak olyan állatok, akik okosabbak némelyik embernél, és rengeteget lehet tőlük tanulni...és nem utolsó sorban rengeteget köszönhet az emberiség az állatoknak, akik hűségesen a társaink lettek és segítenek nekünk a mindennapokban...meg kellene őket becsülni és nem csak egy használati eszközként tekinteni rájuk...

nagyon sokat nézem az animal planeten az amerikai állatrendőrségek munkáját, és úgy gondolom, ide is olyan törvények kellenének, mint amik ott vannak (pl börtönbe is küldik az állatkínzókat és elkobozzák az állataikat, ne ússzák meg egy kis bírsággal, mint itthon)

2009. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyetértek :(
2009. jún. 6. 17:54
 3/6 anonim ***** válasza:
az embert tartjak a legnagyobb allatnak a foldon de az allattal tortenik valami nem tudja miert tortenik vele mindez
2009. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szomorú esett, de ilyenkor ne feledd azt sem el, hogy ezeket a filmeket direkt erre a célra alakítják ki így. Ez fontos! Ilyen filmeknél szinte az egymás utáni képek sorozata sokkolja a nézőt, és ezért nagyobb a lelki súlya.


Sajnos az ember az állatokat szomorú kimondani, de kihasználni "született". Ezt nem szabad elfelejteni, de azt sem, hogy ezt kulturált kereteken belül kellene megvalósítani. Gyakran az állatokon a saját embertársaink elleni ki nem élt erőszakunkat éljük meg. Ők kiszolgáltatottak, és maga tehetetlenek.


A gazdasági állatokat is szenvedés mentesen kellene "előkészíteni", amibe beleértem a felneveléstől kezdve a levágáson át, talán még az ez utáni feldolgozást is.

Csak sajnos a kapitalista tömeggyártás áldozatai lettek!!!


No meg az embereknél is elég szörnyű a kihasználás, én ezen is néha sírnék. :(

2009. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tudom hogy túloznak,de ha csak a fele igaz,még akkor is szörnyen brutális dolgok vannak :(((
2009. jún. 6. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj mint írtam az előzőekben sajnos a gazdaságosság kereteit egyelőre nem tudja nem túlérni a kínzás mentes leölés. Ez egy szomorú tény!

Sok időt, és energiát kell belefektetni, vagy plusz költséget jelent!


Ha Mo-on minden telep betartana minden ilyesfajta előírást, és itt gondolok Kv előírásokra is, akkor nem hiszem, hogy 1-2 telepnél több működne, és egyáltalán létezne.

2009. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!